Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO instaluje 290 stacji ładowania e-Totem na swoich europejskich placach składowych pojazdów

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie łańcuchów dostaw dla przemysłu i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej, jest w końcowej fazie ambitnego projektu instalacji 290 stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV) na placach składowych w wielu krajach Europy. Urządzenia e-Totem, jednego z wiodących francuskich dostawców stacji ładowania pojazdów elektrycznych, pomogą producentom i dealerom ładować pojazdy przed ich dostawą do klientów końcowych.

Reakcja na nowe wyzwania łańcucha dostaw

Do końca 2021 roku zostanie uruchomionych 145 nowych stacji ładowania na 23 placach składowych GEFCO w ośmiu krajach europejskich: Belgii (Ghislenghien), Czechach (Kolin) Francji (Blyes, Le Havre, Hordain, Marckolsheim, Marly-la-Ville, Mulhouse, Nantueuil, Poissy, Rennes, Sochaux i Valenton), Włoszech (Livorno i Parma), Portugalii (Setubal), Słowacji (Trnava), Hiszpanii (Ciempozuelos i Tarragone) oraz Wielkiej Brytanii (Sandtoft i Sheerness).

„Przejście na bardziej ekologiczne paliwo wymaga dużych inwestycji w nową infrastrukturę. Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych będą impulsem dla producentów i dealerów pojazdów elektrycznych. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym klientom dostosować się do popytu, zgodnie z naszym motto Partners, unlimited" – mówi Albert Bouchoucha, Director of Industrial Car Flows, GEFCO.

Projekt o wartości 7 mln euro został uruchomiony w 2020 roku, przy wsparciu zespołu 40 pracowników GEFCO, w odpowiedzi na gwałtowny wzrost rynku pojazdów elektrycznych po wprowadzeniu globalnych zachęt w celu przyspieszenia przejścia na rozwiązania zeroemisyjne. To wygenerowało nowe wyzwania, takie jak stworzenie dostawcom łańcucha dostaw, takim jak GEFCO, możliwości doładowania baterii nowych pojazdów elektrycznych na placach składowych na żądanie, przed dostawą do dealerów i klientów końcowych.

Stacje ładowania dopasowane do konkretnych potrzeb

GEFCO połączyło siły z e-Totem, aby zaprojektować i wyprodukować dwa rodzaje stacji ładowania, superładowarek DC 50kW i stacji  przyspieszonego ładowania AC 22kW. Wszystkie posiadają dotykowy ekran, wielojęzyczny panel sterujący oraz są połączone z centralnym systemem zarządzania przez łączność 3G/4G z protokołem Open Charge Point Protocol (OCPP) w celu śledzenia operacji w czasie rzeczywistym. Dzięki tej technologii zespoły GEFCO mogą określić poziom naładowania z dokładnością do 1% i śledzić tę wartość za pomocą smartfonów, jak również rozliczać dokładny koszt energii zużytej do ładowania pojazdów. Te unikalne funkcje zapewniają znaczną poprawę w porównaniu z tradycyjnymi stacjami ładowania, które nie mogą ani wstępnie określić poziomu naładowania, ani automatycznie zatrzymać ładowania, co oznacza, że praca jest kontynuowana do pełnego naładowania. Obecnie GEFCO jest jedynym specjalistą od zarządzania łańcuchem dostaw, który oferuje tak wysoce spersonalizowaną usługę.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy projektowej z GEFCO, polegającej na dostarczaniu dostosowanych, zaprojektowanych i wyprodukowanych w 100% we Francji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na potrzeby placów składowych w całej Europie. Od momentu uruchomienia naszej firmy w 2012 roku, ciągle wprowadzamy innowacje i dostosowujemy rozwiązania do potrzeb klientów” – podkreśla Hervé SONNEVILLE, Prezes e-Totem.

O E-TOTEM

e-Totem, spółka zależna francuskiej grupy przemysłowej Atomelec, obecna na rynku EVCI (Electric Vehicle Charging Infrastructure) od 2012 roku, jest obecnie jednym z liderów we Francji dzięki zintegrowanemu łańcuchowi wartości:

• stacje ładowania produkowane we Francji w dwóch fabrykach: Saint-Bonnet le Château i Aytré La Rochelle,

• zarządzanie projektami pod klucz z wykwalifikowanymi instalatorami EVCI,

• stworzenie oprogramowania do nadzoru i monitorowania i hostowane we Francji,

• zarządzanie sieciami w imieniu władz lokalnych, firm lub przestrzeni publicznych,

• inwestycje i eksploatacja sieci EVCI.

www.e-totem.eu 

***

O GEFCO

GEFCO jest światowym ekspertem w zakresie kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw oraz wiodącym w Europie dostawcą usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej. Dzięki ponad 70-letniemu know-how w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO tworzy inteligentne, sprawne i trwałe rozwiązania, które spełniają potrzeby partnerów firmy w wielu branżach. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów, a firma zatrudnia 11 500 pracowników w 47 krajach. W 2020 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 3,8 mld euro. www.gefco.net  

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski(@)webershandwick.pl

ALEKSANDRA MAJCHRZAK

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 293

aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!