Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO dostarcza auta elektryczne Polestar dla klientów indywidualnych w Chinach

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozwija współpracę z Polestar, marką aut elektrycznych klasy premium, w zakresie dostaw nowych pojazdów do odbiorców indywidualnych w Szanghaju i Pekinie. Działania koordynuje Moveecar, marka GEFCO skupiająca się na zarządzaniu autami w trakcie eksploatacji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru naszych usług przez Polestar w Chinach” - powiedział Laurent Sik, dyrektor generalny GEFCO China. „Polestar umożliwia klientom personalizację doświadczeń związanych z posiadaniem auta elektrycznego. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu. Dzięki usługom Moveecar, Polestar daje klientom swobodę wyboru miejsca i czasu dostawy samochodu, bez konieczności wizyty w punkcie sprzedaży”.

Polestar to szwedzka marka samochodów elektrycznych klasy premium, założona przez Volvo Cars i Geely Holding. Polestar od 2017 roku wykorzystuje synergię możliwości technologicznych i inżynieryjnych z Volvo Cars, a co za tym idzie, czerpie korzyści z ekonomii skali.

„Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu logistycznemu GEFCO, rozwijamy nowy trend dostaw samochodów” - powiedział Gao Hong, szef Polestar China. „Na początku przygody związanej z posiadaniem auta elektrycznego Polestar, jego dostawa bezpośrednio do domu buduje emocjonalną więź między marką Polestar a naszymi klientami”.

„GEFCO jest wieloletnim partnerem logistycznym w zakresie logistyki pojazdów gotowych dla spółek grupy w Europie oraz Chinach. Dostawa samochodów Polestar do domu klienta to dodatkowe doświadczenie w ramach bezproblemowego posiadania auta, co też oferujemy. Do realizacji tego celu potrzebni są sprawdzeni partnerzy logistyczni, dysponujący kompetencjami i odpowiednim sprzętem” - powiedział David Pansinger, odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchami dostaw w Polestar.

GEFCO w ramach współpracy przygotowało flotę pojazdów ciężarowych, która obsługuje dostawy aut elektrycznych Polestar do klientów w tych dwóch miastach. Dzięki pełnym możliwościom śledzenia, właściciel nowego auta jest informowany o przebiegu dostawy w czasie rzeczywistym. GEFCO współpracuje również z Polestar w zakresie krótkoterminowego zarządzania składem pojazdów gotowych. Nowy kontrakt opiera się na dotychczasowej współpracy GEFCO z Volvo od 2016 roku w zakresie transportu gotowych pojazdów z Europy do Chin.

Polub profil GEFCO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/GEFCOPolska

***

O MOVEECAR

Od pierwszej rejestracji do zakończenia eksploatacji samochodu, Moveecar jako marka Grupy GEFCO oferuje szeroki zakres usług na żądanie dla graczy z sektora mobilności osób (producentów samochodów, dealerów, firm leasingowych, aukcyjnych, itp.). Zintegrowane usługi Moveecar zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych lub złożonych potrzebach klientów z sektora mobilności, w tym przechowywania, napraw, transportu i ekspertyz, a także usług concierge i administracyjnych. Wykorzystując doświadczenie GEFCO i sieci profesjonalnych partnerów, rozwiązania Moveecar są dostępne za pośrednictwem dynamicznej platformy cyfrowej plug-and-play.

www.moveecar.com

O GRUPIE GEFCO

GEFCO jest światowym ekspertem w zakresie multimodalnych łańcuchów dostaw i wiodącym dostawcą usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Europie. W oparciu o ponad 70-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO tworzy inteligentne, sprawne i trwałe rozwiązania, aby sprostać potrzebom swoich partnerów z wielu branż. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów. Firma zatrudnia 15 000 pracowników w 47 krajach. W 2019 roku przychody Grupy GEFCO wyniosły 4,7 mld euro.
 

KONTAKTY DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski@webershandwick.pl

 

ALEKSANDRA MAJCHRZAK

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 293

aleksandra.majchrzak@webershandwick.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!