Aktualności firm stowarzyszonych

GEFCO aktywnie wspiera Ukrainę

GEFCO Polska kontynuuje wsparcie dla mieszkańców Ukrainy oraz koordynuje transport darów jakie docierają z innych oddziałów GEFCO w Europie. Dotychczas, dzięki staraniom firmy oraz jej pracowników, za wschodnią granicę trafiły m.in. leki i wyroby medyczne, żywność oraz odzież i buty. GEFCO realizuje również transporty pomocowe dla swoich klientów i wspiera własnych pracowników z Ukrainy oraz ich rodziny.

Już w pierwszym miesiącu od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, do wschodnich sąsiadów trafił transport leków i wyrobów medycznych od GEFCO Polska o wartości liczonej w setkach tysięcy. Do ukraińskich punktów medycznych trafiły setki produktów, począwszy od środków przeciwbólowych, cewników dożylnych i koców ratunkowych, aż po nici chirurgiczne i zestawy do udrażniania dróg oddechowych.

Poza Polską, pomoc dla Ukrainy organizują również oddziały GEFCO z innych krajów, m.in. Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Przekazywanie darów z zagranicznych oddziałów GEFCO odbywa się w ramach bliskiej współpracy pomiędzy pracownikami. „Nasz odział w Grodzisku Mazowieckim pełni rolę hubu, do którego trafia większość przesyłek z darami GEFCO z zagranicy. Towary po przeładunku transportowane są pod granicę polsko-ukraińską, gdzie dalsza koordynacja odbywa się we współpracy z Hufcem ZHP w Chełmie, który aktualizuje listę najbardziej potrzebnych produktów” – wyjaśnia Tomasz Bujacz, Kierownik Oddziału GEFCO Grodzisk Mazowiecki i Łódź.

Dzięki bieżącej kontroli potrzeb, w pierwszych tygodniach wojny priorytetem był na przykład zakup oraz transport butów. Pracownicy GEFCO kontynuują również zbiórki odzieży, wody i artykułów spożywczych z długim terminem ważności. Do połowy kwietnia sami pracownicy przekazali 58 palet z wieloma niezbędnymi towarami. Równocześnie operator logistyczny pomagał swoim klientom – m.in. Schneider (transport do Lwowa), Volvo, Renault Trucks, Auto1 – oraz organizacjom – ONZ i Fundacji Kids – w przekazaniu darów, udostępniając zarządzaną przez siebie infrastrukturę transportową.

GEFCO rozpoczęło działalność w Ukrainie w 2008 roku i przez kolejne lata zdobyło bogate doświadczenie w szeregu usług logistycznych. W minionych latach GEFCO Ukraina otrzymało wiele wyróżnień, takich jak ukraiński Indeks Równości Korporacyjnej w kategorii najlepsze miejsce do pracy. Dziś firma zatrudnia kilkudziesięciu pracowników, a siedziba główna mieści się w Kijowie.

„Zdecydowana większość pracowników GEFCO Ukraina została w swoim kraju. Osobom, które podjęły decyzję o wyjeździe, pomogliśmy w najmie mieszkania, pokrywając koszty pierwszego zakwaterowania. Aktualnie koordynujemy kolejne transporty, tym razem od naszych kolegów z GEFCO Wielka Brytania” – dodaje Tomasz Bujacz.

O GEFCO

GEFCO jest światowej klasy ekspertem w zakresie multimodalnych łańcuchów dostaw i jednym z wiodących dostawców logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie. Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, GEFCO oferuje inteligentne, elastyczne i zrównoważone rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego z partnerów w wielu sektorach. Globalna sieć GEFCO obejmuje pięć kontynentów, 11 500 pracowników i 47 krajów. W 2021 roku grupa odnotowała dochód netto w wysokości 4,2 mld euro. www.gefco.net  

KONTAKT DLA MEDIÓW

MICHAŁ PEŁCZYŃSKI

Weber Shandwick

tel.: +48 691 745 292

michal.pelczynski(@)webershandwick.pl

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!