Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Gala Innowatorów ESG - Zostań Liderem pozytywnej zmiany!

Już 29 listopada w Hotelu Westin odbędzie się Gala Innowatorów ESG 2022. Wydarzenie połączone jest z premierą Raportu „Koszty i wyzwania ESG” uroczystym wręczeniem nagród laureatom „Konkursu Innowator ESG 2022”. Organizatorem Gali jest Polskie Stowarzyszenie ESG, patronami: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego, PAIH. Partnerami wydarzenia zostali: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Grupa Marriott, Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Fundacja Biznes Bez Barier, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 przedstawicieli korporacji, spółek giełdowych, dużych polskich firm i instytucji publicznych oraz organizacji, którym bliskie są idee zrównoważonej transformacji i ESG.

Podczas Gali zostanie zaprezentowany Raport: Koszty i Wyzwania ESG opracowany przez Polskie Stowarzyszenie ESG we współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firmą badawczą Quality Watch. To pierwsze na polskim rynku tak szerokie badanie poświęcone tematyce ESG. Przebadanych zostało ponad 170 firm z sektora MŚP oraz korporacji!

Na podstawie wniosków z Raportu odbędą̨ się trzy panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli korporacji oraz instytucji publicznych i agend rządowych:

  • Koszty i wyzwania ESG. 
  • Czy MŚP zda egzamin ze zrównoważonego rozwoju?
  • Zrównoważona transformacja - przyszłość zaczyna się dziś!

W drugiej części Gali Innowatorów ESG zostaną̨ wręczone nagrody w konkursie „Innowator ESG 2022”. Konkurs promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest wyróżnienie projektów, które: pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, poprawiają dobrostan pracowników i społeczności lokalnych oraz ̨poprawiają transparentność i ład korporacyjny w organizacjach. Konkurs ma charakter otwarty i jest bezpłatny. Jego adresatami są wszystkie firmy i organizacje, którym bliskie są wartości ̨związane ze ̇zrównoważonym rozwojem.

Więcej informacji o Gali Innowatorów ESG znajdziecie Państwo na stronie: https:// polskiestowarzyszenieesg.pl/gala-innowatorow-esg/.

Partnerzy: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego, PAIH

Partnerzy merytoryczni: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Grupa Marriott, Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Fundacja Biznes Bez Barier, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch.

Partnerzy medialni: WPROST, PAP, 300Gospodarka, ISBNews, Świat OZE, Green-News

Polskie Stowarzyszenie ESG

Polskie Stowarzyszenie ESG (PSE) to największa w Polsce organizacja zrzeszająca liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie ̇wdrażają̨ idee ESG, ̨działają w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, dbają̨ o ład korporacyjny i pracowników oraz są odpowiedzialne społecznie. Polskie Stowarzyszenie ESG tworzą eksperci i praktycy ESG, specjaliści od Public Affairs, szkoleniowcy i konsultanci ze specjalistycznym branżowym know-how, prawnicy, którzy posiadają doświadczenie we wdrażaniu zasad ESG, tworzeniu raportów ESG, pracy dla spółek giełdowych i instytucji finansowych.

Prace Stowarzyszenia wspiera Rada Innowatorów ESG, złożona z wybitnych praktyków polskiego biznesu, którzy wyróżniają się wiedzą i działaniem na rzecz rozwoju ESG w swoich organizacjach i w Polsce. Firmy wspierają przedstawiciele ośrodków naukowych, instytucji publicznych i branżowych, ekonomiści, eksperci rynkowi i akademicy.

Zapraszamy do dołączenia do Społeczności ESG!

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!