Izba

French Booster – innowacyjny pomost łączący Francję i Polskę, nie tylko na czas kryzysu

Czy istnieje uniwersalny czynnik mający bezpośredni wpływ na wzrost i rozwój przedsiębiorstwa? To otwartość na zmiany, poszukiwanie nowatorskich rozwiązań i partnerstw, innowacyjne mierzenie się z wyzwaniami. Właśnie do takich organizacji skierowany jest program FRENCH BOOSTER, który wspiera spółki w wykorzystywaniu potencjału technologicznego w osiąganiu strategicznych celów biznesowych.

Dzięki programowi FRENCH BOOSTER realizowanemu przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) przy wsparciu butiku doradczego Rebels Valley, zarówno partner korporacyjny, jak i startup, zyskują możliwość nawiązania współpracy z podmiotem, który spełni ich oczekiwania i bezpośrednio przyczyni się do dalszego rozwoju.

- Na polskim rynku obserwujemy dynamiczny wzrost liczby spółek technologicznych gotowych do współpracy z nawet największymi korporacjami – komentuje Tomasz Kowalczyk, partner w Rebels Valley, butiku doradztwa strategicznego w zakresie innowacji, – Jesteśmy przekonani, że przedsiębiorstwa współpracujące z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą mogą wykorzystać ten trend w adresowaniu stojących przed nimi wyzwań.

- Obecna sytuacja związana z pandemią zmobilizowała firmy do sięgania po nowatorskie rozwiązania cyfrowe. Chcąc utrzymać ten trend rozpoczynamy w Izbie szereg działań, które pomogą firmom wykorzystać potencjał innowacji w dłuższej perspektywie. Jednym z nich jest właśnie projekt FRENCH BOOSTER. Ponadto będziemy tworzyć ekosystem partnerów, m.in. z uczelniami wyższymi, budować sieć ekspertów, a 19 maja ruszamy z cyklem konferencji i warsztatów on-line dotyczących współpracy ze startupami. – mówi Joanna Jaroch-Pszeniczna, Wicedyrektor CCIFP.

Projekt FRENCH BOOSTER ma na celu wsparcie współpracy polsko-francuskiej w zakresie rozwoju współpracy dużego i małego biznesu. W ramach programu zidentyfikowane zostaną wyzwania biznesowe, których zaadresowanie jest istotne dla partnerów korporacyjnych programu. Młode spółki technologiczne i startupy będą miały możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań decydentom po stronie korporacji oraz udowodnienia, że ich podejście tworzy największą wartość biznesową. Celem projektu są wdrożenia i nawiązanie współpracy biznesowej przez uczestników, ale także pokazanie realnego potencjału technologicznego polskiej gospodarki.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!