Izba

French Booster – innowacyjny pomost łączący Francję i Polskę, nie tylko na czas kryzysu

Czy istnieje uniwersalny czynnik mający bezpośredni wpływ na wzrost i rozwój przedsiębiorstwa? To otwartość na zmiany, poszukiwanie nowatorskich rozwiązań i partnerstw, innowacyjne mierzenie się z wyzwaniami. Właśnie do takich organizacji skierowany jest program FRENCH BOOSTER, który wspiera spółki w wykorzystywaniu potencjału technologicznego w osiąganiu strategicznych celów biznesowych.

Dzięki programowi FRENCH BOOSTER realizowanemu przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) przy wsparciu butiku doradczego Rebels Valley, zarówno partner korporacyjny, jak i startup, zyskują możliwość nawiązania współpracy z podmiotem, który spełni ich oczekiwania i bezpośrednio przyczyni się do dalszego rozwoju.

- Na polskim rynku obserwujemy dynamiczny wzrost liczby spółek technologicznych gotowych do współpracy z nawet największymi korporacjami – komentuje Tomasz Kowalczyk, partner w Rebels Valley, butiku doradztwa strategicznego w zakresie innowacji, – Jesteśmy przekonani, że przedsiębiorstwa współpracujące z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą mogą wykorzystać ten trend w adresowaniu stojących przed nimi wyzwań.

- Obecna sytuacja związana z pandemią zmobilizowała firmy do sięgania po nowatorskie rozwiązania cyfrowe. Chcąc utrzymać ten trend rozpoczynamy w Izbie szereg działań, które pomogą firmom wykorzystać potencjał innowacji w dłuższej perspektywie. Jednym z nich jest właśnie projekt FRENCH BOOSTER. Ponadto będziemy tworzyć ekosystem partnerów, m.in. z uczelniami wyższymi, budować sieć ekspertów, a 19 maja ruszamy z cyklem konferencji i warsztatów on-line dotyczących współpracy ze startupami. – mówi Joanna Jaroch-Pszeniczna, Wicedyrektor CCIFP.

Projekt FRENCH BOOSTER ma na celu wsparcie współpracy polsko-francuskiej w zakresie rozwoju współpracy dużego i małego biznesu. W ramach programu zidentyfikowane zostaną wyzwania biznesowe, których zaadresowanie jest istotne dla partnerów korporacyjnych programu. Młode spółki technologiczne i startupy będą miały możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań decydentom po stronie korporacji oraz udowodnienia, że ich podejście tworzy największą wartość biznesową. Celem projektu są wdrożenia i nawiązanie współpracy biznesowej przez uczestników, ale także pokazanie realnego potencjału technologicznego polskiej gospodarki.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!