Partnerzy

Frankofonia - Święto języka i kultury francuskiej we Wrocławiu!

<p style="text-align: justify;">Jak co roku, Alliance Française organizuje w stolicy Dolnego Śląska  Frankofonię – Dni Krajów Francuskojęzycznych. W tym roku wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca.  Frankofonia odbywa się we Wrocławiu od lat pod patronatem Prezydenta miasta. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kulturalny kalendarz Wrocławia i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności.</p>

>

Sukces Frankofonii jest owocem współpracy z wrocławskimi stowarzyszeniami, szkołami, instytucjami ze świata kultury oraz pomocy francuskich przedsiębiorców. Wśród partnerów wydarzenia s?: Credit Agricole Bank Polska, Europejski Fundusz Leasingowy, Centrum Leclerc Wrocław, Hotel Sofitel Old Town, Kogeneracja S.A., Gastropoland, Segepo Refa, Centrum Leclerc Oleśnica, Hexagones, Starwax, Soluvert. Dzięki wsparciu wspomnianych partnerów możliwa jest realizacja wielu wspaniałych projektów oraz zaproszenie do Wrocławia artystów francuskich i wzbogacenie tym samym oferty kulturalnej miasta.

W 2016 roku, w którym to Wrocław nosi zaszczytne miano Europejskiej Stolicy Kultury, planujemy trzy ważne wydarzenia. 11 marca odbędzie się recital fortepianowy w wykonaniu Philippa Giusiano, wspaniałego francuskiego pianisty, zwycięzcy konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Artysta zagra tego dnia w pięknym anturażu, w sali Oratorium Marianum.

12 marca, w sali koncertowej Radia Wrocław, przewidziany jest koncert muzyki pop, co pozwoli nam na odkrycie dwóch młodych artystów francuskich, Arno Santamaria i Nicom.

Podczas tegorocznej edycji Frankofonii będziemy także mogli zobaczyć sztukę francuskiej pisarki i dziennikarki Maryse Wolinski zatytułowan? „Edith S”. Spektakl został wyreżyserowany przez Marylin Alasset, jego premiera odbyła się w 2014 roku na deskach paryskiego Teatru Déjazet. 19 marca, na scenie Impartu, wyst?pi? aktorzy francuscy: Géraldine Danon, France Darry, Sébastien Finck.

W przeddzień przedstawienia zapraszamy wszystkich wielbicieli literatury francuskiej do Alliance Française na spotkanie z autork? sztuki Maryse Wolinski, która opowie o swojej pracy twórczej.

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyć będ? oczywiście, jak co roku, pokazy filmów francuskojęzycznych, konkursy, warsztaty oraz animacje dla dzieci i dorosłych. W zał?czeniu przesyłamy nasze propozycje.

Grażyna Sojka

Dyrektor Alliance Française we Wrocławiu

Frankofonia 2016_program >>>

Do pobrania

Download Frankofonia-2016_program.docx  (DOCX • 2 MB)

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!