Podsumowanie wydarzeń  •  Wydarzenia

Francuskie inwestycje mocno obecne na IMPACT’23

1 mld złotych zainwestowała w innowacyjne rozwiązania w Polsce firma L’Oréal, tworząc m.in. własną oczyszczalnię przy fabryce w podwarszawskich Kaniach. Saint-Gobain w ramach wspierania dialogu i dyskusji o zrównoważonym rozwoju otworzył bezpłatną przestrzeń w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nexity, jeden z europejskich liderów w branży nieruchomości stawia w swoich projektach na ekologiczne rozwiązania, jak prefabrykaty, panele fotowoltaiczne zieleń i wykorzystanie deszczówki. O tych wszystkich działaniach mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji IMPACT, która w ubiegłym tygodniu miała miejsce w Poznaniu.

Tegoroczny IMPACT był największą edycją w dotychczasowej historii wydarzenia. W trzech budynkach Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się ponad 5 000 uczestników i speakerów, w tym takie osobistości jak: Nassim Nicholas Taleb, autor słynnej książki Czarny łabędź, Natalie Portman, zdobywczyni Oscara, aktorka, producentka, działaczka społeczna, John Adam Tooze, prof. Uniwersytetu Columbia, czy Miron Mironiuk, założyciel firmy Cosmose.

Wśród wielu wystawców i speakerów była obecna również Francusko-Polska Izba Gospodarcza wraz z partnerami: L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie, Saint-Gobain wraz z marką Saint-Gobain Norton oraz Nexity Polska. Nasza przestrzeń Café France, która była miejscem spotkań przy wybornej kawie i croissantach, a także promocji naszych firm i francusko-polskiego partnerstwa gospodarczego, była jednym z najbardziej popularnych miejsc na całym wydarzeniu. W ciągu dwóch dni wydaliśmy ponad 1500 kaw oraz 1600 wypiekanych na miejscu croissantów, a stoliki w naszej strefie były zajęte od wczesnych godzin porannych do wieczora. Francuska muzyka, atmosfera, okazja do spotkania przedstawicieli naszych partnerów i innych znamienitych gości, w tym Mirona Mironiuka, Pawła Borysa, Prezesa PFR, Jadwigę Emilewicz, byłą Minister Rozwoju, rektorów SGH, czy Akademii Leona Koźmińskiego, zdecydowały o wyjątkowości naszej przestrzeni CAFE FRANCE.

Pod koniec pierwszego dnia odbyła się dyskusja moderowana przez Joannę Jaroch-Pszeniczną, Dyrektorkę Generalną CCIFP na temat innowacji w drodze do zrównoważonego rozwoju. Uczestniczyli w niej: Grzegorz Wojciechowski, Dyrektor Generalny Saint-Gobain HPM na Europę Wschodnią, Paulina Chmielewska, Director of Operations Nexity Polska, Barbara Stępień, Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

Zachęcamy do przeczytania relacji na stronie CCIFP >>> lub na portalu forsal.pl >>>.

Pod koniec dnia spotkaliśmy się w gronie partnerów i przyjaciół CCIFP na wspólnym koktajlu podsumowującym pierwszy dzień obecności.

Drugiego dnia ponownie przywitaliśmy wszystkich gości IMPACT gorącą kawą i wypiekami, a nasza przestrzeń wypełniła się gośćmi.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej animacji przedstawiającej najważniejsze inwestycje naszych partnerów na IMPACT:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom, a także RENAULT Polska, za pomoc w dotarciu na wydarzenie wyjątkowym samochodem Renault Austral.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z francuskiej obecności CCIFP, Nexity Polska, L'Oréal oraz Grupy Saint-Gobain w Polsce, wraz z marką Saint-Gobain Norton na IMPACT 2023 w Poznaniu.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!