Izba

Forum Ekonomiczne w Karpaczu z francuską reprezentacją

Po raz kolejny CCIFP wraz z firmami weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, jednym z największych wydarzeń gospodarczych w regionie.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu odbędzie się w dniach 5-7 września 2023 roku i podobnie jak w ubiegłych latach stanie się sceną intensywnych debat, wymiany opinii i poglądów, a także miejscem spotkań dla blisko 4000 gości. Tegoroczna edycja, z uwagi na zbliżające się wybory parlamentarne, przyciągnie z pewnością nie tylko reprezentantów biznesu, ale również polityki z różnych ugrupowań polskiej sceny politycznej. 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu przygotowując jedną z największych, a na pewno najchętniej odwiedzanych stref partnerskich na Forum - CAFE FRANCE, która przyciąga uczestników świeżo wypiekanymi croissantami, wyborną kawą i debatami, które odbywają się w naszej przestrzeni.

Wraz z CCIFP swój udział w Forum potwierdziły firmy:

 

W trakcie Forum planujemy dwie debaty z udziałem przedstawicieli administracji publicznej, a także firm tworzących naszą wspólną reprezentację, które poświęcone będą tematom związanym z inwestycjami oraz transformacją energetyczną.

Inwestycje w zieloną gospodarkę – konieczność, szansa, czy obowiązek?

Niestabilna sytuacja geopolityczna, kryzy energetyczny i ekologiczny, presja inflacyjna, zmieniające się regulacje krajowe i europejskie, to główne wyzwania, z którymi mierzą się obecnie przedsiębiorcy. Jak w tych warunkach planować długotrwałe i przede wszystkim zrównoważone inwestycje? Jak przyciągać nowe projekty do Polski, skutecznie konkurując z pozostałymi krajami regionu? Jak wykorzystać potencjał, innowacyjne technologie i rozwiązania, a także determinację do zielonej zmiany sektora prywatnego w transformacji całej gospodarki? Jak sprawić, by nowe regulacje stały się akceleratorem zmian, a nie ich hamulcem? O tym wszystkim rozmawiać będziemy w gronie przedstawicieli biznesu i administracji w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Zielone partnerstwo publiczno-prywatne – jaki model współpracy przyjąć, by sprostać wyzwaniom transformacji energetycznej w Polsce?

Od powodzenia i tempa transformacji energetycznej zależy nie tylko stabilność systemu energetycznego Polski, ale przyszłość całej gospodarki. Dostęp do zielonych źródeł energii staje się kluczowy dla inwestorów zagranicznych i krajowych przy podejmowaniu decyzji o rozpoczynaniu kolejnych projektów w danym kraju. Sektor prywatny od kilku lat wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają na celu przejście do gospodarki obiegu zamkniętego i redukcję śladu węglowego, jednak bez odpowiednich regulacji ich wdrożenie może zostać opóźnione o wiele miesięcy. Jak zatem wykorzystać potencjał biznesu do transformacji całej gospodarki? Jaki model współpracy przyjąć, by uwzględniając interesy i możliwości poszczególnych stron skutecznie przeprowadzić zieloną transformację w Polsce?

Ponadto w pawilonie CAFE FRANCE odbędzie się szereg spotkań z najważniejszymi gośćmi Forum, wydarzenia specjalne i jubileusze, a także Wieczory Francuskie połączone z koktajlem.

Zachęcamy firmy do dołączenia do wspólnej reprezentacji na Forum w Karpaczu, nawiązania relacji z kluczowymi partnerami, wystąpień merytorycznych i dzielenia się doświadczeniami w debatach, a także szeroką promocję w ramach CAFE FRANCE. 

Więcej informacji na temat możliwości udziału: Justyna Rogalińska-Smolak, justyna.smolak(@)ccifp.pl.

Firmy stowarzyszone w CCIFP, które wezmą udział w Forum w Karpaczu w ramach wspólnej reprezentacji CCIFP mogą skorzystać ze zniżki na bilet wynoszącej blisko 1000 PLN. 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!