Podsumowanie wydarzeń

Firmy francuskie na Forum w Krynicy 2011

Już po raz trzeci Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce była obecna wraz z firmami stowarzyszonymi na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Tegoroczne Forum przyciągnęło ponad 2500 gości z całego świata. W sesji plenarnej uczestniczył m.in. Donald Tusk, Premier RP, który gościł wraz z pozostałymi członkami rządu w CAFE FRANCE, gdzie została mu przekazana Biała Księga CCIFP.

Tegoroczne Forum w Krynicy odbywało się w dniach 7-9 września pod hasłem Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Firmy francuskie, stowarzyszone w CCIFP, już po raz trzeci wspólnie zaprezentowały się podczas Forum.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pawilon Café France, który był miejscem spotkań wybitnych osobistości: Donald Tusk, Premier RP, Micheil Saakaszwili, Prezydent Gruzji, Wiktor Juszczenko, były Prezydent Ukrainy, Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego, Ewa Kopacz, Minister Zdrowia, Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa, Włodzimierz Cimoszewicz, były Premier RP.Podczas otwarcia Café France licznie przybyli goście mogli poznać firmy francuskie obecne na Forum, jak również porozmawiać z Hanną Gronkiewicz-Waltz, Prezydentem m.st. Warszawy, która zaszczyciła nas swoją obecnością i uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez CCIFP na temat rozwoju miast przyszłości.

Głównymi punktami francuskiej obecności na Forum w Krynicy były dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich odbył się w czwartek 8.09 w Café France z udziałem Prezydenta m.st. Warszawy oraz Pierwszego Wiceprezydenta miasta Łodzi, a także inwestorów z firm Nexity, Bouygues Immobilier oraz Mayland. Moderatorem debaty była Jolanta Kalecińska Rossi, Partner w kancelarii White&Case. Podczas panelu przedstawiono francuskie rozwiązanie współpracy pomiędzy partnerem prywatnym i publicznym w zakresie planowania i realizacji niezbędnej infrastruktury publicznej, które spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony prezydentów Warszawy i Łodzi.

Drugi panel dyskusyjny, poświęcony był zagadnieniom rozwoju sieci energetycznych i zarządzania energią. Wzięli w nim udział Stewart Stevenson - Minister do spraw Środowiska i Zmian Klimatu, Rząd Szkocji, Maciej Witucki - Prezes Zarządu, Grupa Telekomunikacja Polska, Philippe Castanet - Prezes, EDF Polska, Marcin Laskowski, Dyrektor ds. inwestycji, PSE-Operator S.A., Pascal Bonne - Prezes Zarządu, Dalkia Polska S.A., Michał Machlejd, Prezes Zarządu, Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Moderatorem dyskusji był Marcin Piasecki - Zastępca Redaktora Naczelnego, Dziennik Gazeta Prawna.

Dodatkowymi wydarzeniami, które miały miejsce w Café France były dwa śniadania prasowe. W czwartek poznaliśmy laureata konkursu Grand Prix CCIFP – Innowacyjne rozwiązania w biznesie. Statuetkę z rąk Prezesa Macieja Wituckiego odebrał Pan Wojciech Peret z firmy Alstom Power. Nagrodzoną innowacją był System Automatycznej Korekcji (ACS) stosowany do wyrobu komponentów dla przemysłu energetycznego.

Trzeciego dnia Forum zaprezentowaliśmy nową wersję Białej Księgi CCIFP, która opisuje bariery w prowadzeniu biznesu w Polsce wraz z propozycjami rozwiązań. Dokument ten wręczyliśmy również Panu Donaldowi Tuskowi, Premierowi RP, podczas jego wizyty w Café Francé.

Dziękujemy wszystkim firmom, które wraz z CCIFP współtworzyły wspólną reprezentację francuskich inwestorów na Forum w Krynicy. To dzięki Państwa zaangażowaniu kolejny już raz mogliśmy być widoczni podczas XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!