Aktualności firm stowarzyszonych

Eversheds Sutherland Wierzbowski doradcą Ricoh w transakcji przejęcia SimplicITy

Zespół fuzji i przejęć polskiego biura Eversheds Sutherland doradzał Ricoh w przejęciu SimplicITy, polskiej spółki działającej w obszarze integracji rozwiązań IT. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację.

Prawnicy kancelarii doradzali podczas całego procesu przejęcia, począwszy od etapu due diligence, poprzez umowę przedwstępną, wątki okołotransakcyjne aż po zamknięcie transakcji. Za pracę nad projektem odpowiedzialne były: Renata Patoka (współkierująca zespołem M&A) oraz Natalia Burchardt (Senior Associate w zespole M&A). Wsparcia na poszczególnych etapach prac udzielili: Marta Gadomska-Gołąb i dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska (współkierujące zespołem Commercial), Joanna Polkowska (własność intelektualna), Agnieszka Sagan-Jeżowska (dane osobowe), Grzegorz Kott (finanse), Paweł Lasota (prawo pracy) i Piotr Nowacki (M&A). W zakresie uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację postępowanie prowadził dr Dariusz Aziewicz.

Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe powiedział: „Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiększyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy”.

Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy, dodaje: „Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu - dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku”.

Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji przejęcia firm IT, zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie.

***

O SimpliciTy

Założona w 2013 roku w Warszawie firma SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką, zarządzane jako niezależna firma. Będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Center.

O Ricoh

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej. Jej rozwiązania pozwalają tworzyć nowoczesne środowisko pracy. Od ponad 80 lat Ricoh kreuje innowacje i jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie zarządzania dokumentami, usług IT, multimediów, drukowania komercyjnego i produkcyjnego, aparatów cyfrowych i systemów produkcyjnych. Grupa Ricoh z siedzibą w Tokio działa w około 200 krajach i regionach.

Renata Misiewicz | PR & Marketing Manager

T: +48 22 50 50 719
M: +48 502 37 89 72
https://www.linkedin.com/in/renata-misiewicz/

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!