Aktualności firm stowarzyszonych

Esthima Polska odpowiedzialna za rozwój Strefy Wschodnioeuropejskiej w grupie Veternity. Firma wzmacnia swoją obecność w Europie Wschodniej poprzez zakup krematorium Kerberos w Czechach

Grupa Veternity,  obecna we Francji od 1993 roku, w Niemczech od 2015 roku, w Polsce od 2018, w Belgii od 2019 oraz Kanadzie i USA od 2020 roku, przyspiesza rozwój w Europie. Firma ogłosiła  na początku tego roku przejęcie w Czechach krematorium dla zwierząt Kerberos, rodzinnej firmy założonej w 2013 roku. Czechy sąsiadujące z Polską, która jest trzecim co do wielkości krajem w Europie pod względem liczby zwierząt domowych, są kluczowym rynkiem - 4 miliony zwierząt towarzyszących przypadających na 10,5 miliona mieszkańców. W ten sposób Veternity wzmacnia zarówno swoją obecność, jak i swojej marki Esthima, na tym obszarze geograficznym. Wyłącznym doradcą M&A w procesie zakupu udziałów w czeskiej firmie Kerberos była firma JP Weber.

To przejęcie to część planu francuskiej grupy, która chce przyspieszyć swój rozwój na obszarze Polski, Czech oraz krajów sąsiadujących, aby stworzyć w ramach grupy, silną i spójną Strefę  Wschodnioeuropejską.

Philippe Thomas, prezes Veternity, mówi na temat transakcji: „Zakup przez Veternity krematorium Kerberos w Pradze, to bardzo ważny krok w rozwoju grupy w Europie. Dojrzały rynek czeski jest dla firmy cennym nabytkiem - zarówno pod względem biznesowym, jak i know-how w branży funeralnej dla zwierząt. Nasza ekspansja, po 26 latach nieustannego udoskonalania naszych usług we Francji, to zgodna z misją i filozofią firmy, oferta niezawodnych i ekonomicznie dostępnych rozwiązań  godnej kremacji i pożegnania zwierząt towarzyszących dla tej części Europy. Zwierzęta towarzyszące stały się członkami rodziny, a ich śmierć zasługuje na pożegnanie, które będzie świadectwem emocji, którymi były obdarzane za życia. Taką właśnie filozofię, którą rozwijamy zgodnie z weterynaryjnym DNA naszej firmy,  chcemy nadal promować zarówno w Europie  jak i Ameryce Północnej. Przykładem jest przejęcie  krematorium Kerberos."

Anna Winter, dyrektor Esthima Polska, odpowiedzialna za rozwój Strefy Wschodnioeuropejskiej w grupie Veternity, dodaje: „Utworzenie strefy Europy Środkowowschodniej w ramach grupy Veternity ułatwi synergię między rynkiem czeskim i polskim, co mamy nadzieję zwiększy wiedzę, a tym samym potencjał rozwoju usług kremacji zwierząt towarzyszących w tej części Europy, w tym także w Polsce. Ta silna obecność grupy Veternity ułatwi wymianę doświadczeń  biznesowych pomiędzy naszymi placówkami oraz mamy nadzieję wpłynie na  zwiększenie świadomości na temat naszych usług, zarówno wśród  opiekunów zwierząt jak i lekarzy weterynarii.”

Vit Volhejn, założyciel krematorium dla zwierząt Kerberos wraz ze swoimi synami Janem i Petrem, powiedział: „To przejęcie rodzinnej firmy, która z empatią podchodzi do klientów, przez zagraniczną firmą weterynaryjną, która zapewni kapitał na rozwój firmy”.

Piotr Kucharczyk, Dyrektor ds. fuzji i przejęć w firmie JP Weber, która jest wyłącznym doradcą M&A firmy Esthima Polska, powiedział: „Cieszymy się, że mogliśmy pracować przy tak ciekawym, a zarazem niszowym projekcie. Jak wynika z analiz branża przeżywa obecnie swój renesans dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa o możliwości jak i powinności kremacji zwierząt towarzyszących. Pomimo relatywnie niskiej liczby podmiotów działających na tym rynku w Europie Środkowowschodniej udało nam się znaleźć nie tylko perspektywiczny cel przejęcia, ale zarazem spółkę rodzinną z wieloletnią historią, zlokalizowaną w jednej z ważniejszych aglomeracji w regionie - Pradze.”

***

Krematorium dla zwierząt Kerberos: Utworzona w 2013 roku firma jest obecna w 3 lokalizacjach: krematorium w miejscowości Zapy koło Pragi oraz w dwóch agencjach w Pradze i Milevsku. Zatrudniająca sześciu pracowników firma oferuje sprzedaż usług online bezpośrednio opiekunom zwierząt oraz działalność dedykowaną lekarzom weterynarii. Po przejęciu przez grupę Veternity planowana jest rozbudowa obiektów oraz instalacja nowego pieca.

www.kerberoskrematorium.cz

Esthima Polska: Esthima Polska należy do francuskiej grupy Veternity. Firma proponuje usługi godnej i pełnej szacunku kremacji zwierząt towarzyszących. Usługi adresowane są zarówno do lekarzy weterynarii, jak i właścicieli zwierząt. Usługa kremacji dotyczy zwierząt towarzyszących, czyli m.in. psów, kotów, gryzoni, płazów, gadów oraz ptaków. Esthima oferuje trzy warianty kremacji – indywidualną połączoną z ceremonią pożegnania, rozłączną i łączną. Przy dwóch pierwszych możliwe jest odzyskanie prochów zwierzęcia.

Ośrodek kremacyjny Esthima w Rudzie Śląskiej (otwarty w 2019 r.) był inwestycją od podstaw. Była to pierwsza z planowanych inwestycji, zlokalizowana na Śląsku ze względu na dużą gęstość zaludnienia. W październiku 2020 r. Esthima otworzyła w Warszawie nową Agencję - obsługującą mieszkańców m.st. Warszawy i okolic.

www.esthima.pl

Grupa Veternity: Pionier na francuskim rynku kremacji zwierząt domowych i koni od ponad 25 lat.  Firma założona przez lekarzy weterynarii. Veternity jest niekwestionowanym liderem, z ponad 95% udziałem we francuskim rynku kremacji zwierząt towarzyszących. Firma oferuje swoje usługi w kanałach BtoBtoC,  posiada sieć 14 krematoriów na terenie całego kraju .

Wysoka rentowność w podstawowej działalności grupy przy skonsolidowanym obrocie w roku podatkowym 2019-2020 w wysokości 44.800.000 €. Veternity jest obecne w Europie i Ameryce Północnej, gdzie grupa wzmacnia swoją pozycję i zwiększa liczbę przejęć, aby propagować etyczne podejście do kremacji zwierząt  oraz ekologiczne i  innowacyjne technologie.

www.veternitygroup.com

JP Weber: Niezależna firma konsultingowa, która od prawie 20 lat kompleksowo wspiera decydentów i właścicieli firm w transakcjach oraz w ich codziennych wyzwaniach biznesowych, finansowych, prawnych i podatkowych. JP Weber jest członkiem i jednym z założycieli Eight International - globalnej organizacji niezależnych doradców w dziedzinie doradztwa transakcyjnego, restrukturyzacji i transformacji, a także członkiem międzynarodowego networku M&A Worldwide, zrzeszającego 36 firm inwestycyjnych z 40 krajów, specjalizujących się w dziedzinie fuzji i przejęć.

www.jpweber.com

Kontakt dla mediów:

Magdalena Siwecka

PR Manager Esthima Polska

Mobile: + 48 797 320 636

Mail: magdalena.siwecka@esthima.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!