Członkowie

ELEKTROMOBILNOŚĆ W POLSKICH MIASTACH

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów oraz ich promowania. Promocja elektromobilności jest celem cyklu dwudniowych wydarzeń Renault E-Tech Tour, który odbywa się w 10 miastach w Polsce. Jeszcze we wrześniu mieszkańcy Gdańska, Szczecina, Poznania i Warszawy mogą sprawdzić, jak jeździ się samochodem elektrycznym i zadać pytania ekspertom.

Pełen terminarz spotkań: https://e-techtour.renault.pl/

 

Podczas Renault E-Tech Tour 2022 można zapoznać się z  najnowszą gamą elektrycznych modeli Renault: Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master
E-Tech oraz modeli hybrydowych: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

 

Na jazdy elektrycznymi i hybrydowymi modelami Renault można zapisać się na  miejscu lub na dedykowanej stronie https://e-techtour.renault.pl/

 

Największą atrakcją są jazdy próbne najnowszym, w 100% elektrycznym modelem Renault Megane E-Tech. Nowe Renault Megane E-Tech elektryczne to kompaktowy samochód high-tech, pozwalający na nowo odkryć przyjemność z jazdy. Jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane E-Tech elektryczny to owoc zastosowania najnowszych technologii - został wyposażony w system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci, dzięki technologii vehicle-to-grid (V2G). To samochód połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak
i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Nowy Megane E-Tech elektryczny symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault mocnego powrotu do segmentu samochodów kompaktowych (segment C).

 

Przestronne wnętrze, przemyślana ergonomia, która podnosi komfort jazdy, system multimedialny OpenR Link zamieniający samochód w narzędzie równie intuicyjne, funkcjonalne i użyteczne co smartfon, 26 inteligentnych systemów wspomagania prowadzenia to cechy Renault Megane E-Tech elektrycznego, które będzie można poznać podczas tego wydarzenia.

 

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest proste
i przyjemne  
– mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

 

Do dyspozycji odwiedzających podczas Renault E-Tech Tour 2022 będą również:

  • Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, z zasięgiem do 395 km (największy zasięg w swojej klasie), stanowiący alternatywę dla modeli spalinowych dzięki umożliwieniu komfortowego i bezstresowego korzystanie z auta.

Dwa najnowsze modele pojazdów użytkowych:

  • Nowe Renault Kangoo Van E-Tech elektryczne z zasięgiem 300 km, spełniające większość codziennych potrzeb klientów biznesowych.
  • Nowy Master E-Tech elektryczny 52 kWh z zasięgiem do 200 km oferowany w 15 wersjach fabrycznych, ale również jako samochód bazowy do różnorodnych specjalistycznych zabudów dostosowanych do różnych zadań transportowych: przewóz ładunków
    w warunkach izotermicznych, ładunków wielkoprzestrzennych, minibus i wiele innych. Zabudowy te dokonywane są przez polskie, wyspecjalizowane zakłady ściśle współpracujące z Renault, zapewniając odpowiedni poziom jakości.

Gamę pojazdów w 100% elektrycznych uzupełniają modele z napędem hybrydowym: Arkana
E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.


CYKL RENAULT E-TECH TOUR 2022:

13.09 - 14.09
Łódź, Manufaktura, ul. Drewnowska 58, 91- 002 Łódź, Plac obok głównego wejścia do Centrum Handlowego

 

17.09 - 18.09
Bydgoszcz, Tydzień Zrównoważonego Transportu, ul. Mostowa, parking Placu Teatralnego

 

20.09 - 21.09 wtorek/środa
Gdańsk Forum, Targ Sienny 7, 80-806 Gdańsk, Dziedziniec Forum Gdańsk 

 

24.09 - 25.09 sobota/niedziela
Szczecin Łasztownia, ul. Tadeusza Wendy, 70-655 Szczecin, obok Morskiego Centrum Nauki oraz Dźwigozaurów

 

27.09 - 28.09 wtorek/środa
Poznań Franowo M1, Parking  M1, Centrum Handlowe, ul. Szwajcarska 14, 61-285 Poznań

 

30.09 - 01.10 piątek/sobota
Warszawa, Plac przed Pałacem Kultury i Nauki/Pałac Młodzieży w Warszawie, wjazd na parking od ul. Emilii Plater

 

4.10 - 05.10 wtorek/środa
Lublin Ikea Skende, Aleja Spółdzielczości Pracy 88

 

8.10 - 09.10 sobota /niedziela
Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek, Plac Sławika i Antalla, al. Wojciecha Korfantego 35,  Katowice

 

11.10 - 12.10 wtorek/środa
Kraków Galeria Krakowska, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Pawia 5, 31-154 Kraków

 

14.10 - 15.10 piątek/sobota
Wrocław Magnolia, ul. Legnicka 58, parking przy wejściu W2 oraz W3

 

Szczegółowe informacje o miejscach prezentacji dostępne są na dedykowanej stronie https://e-techtour.renault.pl/


Renault

Renault to znany z innowacyjności producent samochodów o wieloletnich tradycjach oraz pionier w segmencie samochodów elektrycznych w Europie. Wraz z przyjęciem strategicznego planu „Renaulution” marka stawia na ambitne, tworzące nową wartość zmiany. Dąży do podniesienia konkurencyjności, optymalizacji i elektryfikacji swojej gamy. Celem Renault jest wyznaczanie nowych standardów i wprowadzanie innowacyjnych usług w obszarze technologii, wykorzystania energii i mobilności, nie tylko w branży motoryzacyjnej. Renault jest obecne na polskim rynku motoryzacyjnym od 1991 roku. Grupa Renault w Polsce to sieć 83 autoryzowanych salonów i 96 serwisów marki Renault oraz 78 autoryzowanych salonów i 84 autoryzowanych serwisów Dacia, a także 22 eksperckie salony i serwisy PRO+ dedykowane obsłudze klientów instytucjonalnych. Od 12 lat Renault jest liderem rynku samochodów modyfikowanych w Polsce.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!