Aktualności firm stowarzyszonych

Elastyczne bilety do wiosny 2022

Warszawa, 30.08.2021 r. – Osoby, które zamierzają zakupić bilety na lot Air France lub KLM mogą nadal bez obaw planować swoje podróże, ponieważ w razie nieoczekiwanej zmiany planów, będzie można zmienić lot lub anulować podróż, bez dodatkowych kosztów i bez podawania powodu.  Obie linie podjęły decyzję o przedłużeniu elastycznych zasad dotyczących zmian i zwrotów biletów. Będą one obowiązywać do 31 marca 2022.

Od początku kryzysu związanego z COVID-19 Air France i KLM dokładają starań, aby pomóc swoim klientom w bezstresowym planowaniu podróży. W obu liniach obowiązuje nowa, elastyczna polityka handlowa, w ramach której wszystkie bilety są w pełni modyfikowalne. Klienci podróżujący liniami Air France i KLM mogą bezpłatnie zmienić swoją rezerwację lub zrezygnować z podróży bez podawania powodu i niezależnie od taryfy w bilecie.

Te elastyczne zasady zostały przedłużone i podróżni będą mogli z nich korzystać do 31 marca 2022 roku.*

W konsekwencji pasażer, który posiada dowolny bilet Air France lub KLM z datą podróży do 31 marca 2022 r. ma prawo do:

bezpłatnej zmiany swojej rezerwacji, niezależnie od taryfy biletu.** Zmianie podlega data lotu lub/i kierunek docelowy. Klient może dokonać zmiany swojej rezerwacji najpóźniej do dnia pierwszego lotu w bilecie. Jeśli cena nowego biletu (w nowych datach / na nowej trasie) będzie wyższa, klient zostanie obciążony różnicą w cenie.

całkowitej rezygnacji z podróży i wniosku o zwrot ***Jeśli taryfa, w której został wystawiony bilet nie zezwala na zwrot, klient może dokonać zwrotu środków na kupon podróżny, który jest ważny przez kolejny rok. W tym czasie, kuponem można „zapłacić” za koleją dowolną podróż Air France/KLM, a w razie niewykorzystania można go zwrócić i odzyskać pieniądze.

W przypadku, gdy lot zostanie odwołany przez linię lotniczą, klienci mają możliwość zażądania pełnego zwrotu kosztów biletu bezpośrednio na konto

Klienci, którzy zakupili swoje bilety bezpośrednio w Air France i KLM (przez Internet) – mogą, w razie potrzeby, zmienić lub zwrócić swoje bilety również online, poprzez strony airfrance.pl i klm.pl lub telefonując na infolinię (numery na stronie).

Zwroty i zmiany biletów zakupionych za pośrednictwem biura podróży, odbywają się poprzez biuro podróży, gdzie dokonano transakcji.

Więcej informacji o zmianach i zwrotach jest dostępnych na stronach linii tutaj:

airfrance.pl i klm.pl

*zasady uprzednio dotyczyły podróży do 31.12. 2021.

**Według standardowej polityki handlowej, przed pandemią, rodzaj taryfy determinował możliwość zmian rezerwacji. Np. niektóre taryfy promocyjne nie pozwalały na zmiany, inne taryfy wymagały opłaty za zmianę itd.

***Zwrot należy wnioskować najpóźniej do dnia pierwszego lotu w rezerwacji.

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!