Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage Polska Budownictwo: nowy biurowiec Bergerat Monnoyeur

<p style="text-align: justify;" align="justify"><span style="font-family: 'Trebuchet MS', sans-serif;"><span><strong>Firma Eiffage Polska Budownictwo zakończyła budowę nowego biurowca w Izabelinie–Dziekanówku. Inwestorem jest firma Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dealer maszyn Caterpillar w Polsce.</strong></span></span></p>

>

Nowy biurowiec, o powierzchni 3 013,27 m2, budowany był od czerwca 2016 r. Wartość netto inwestycji wyniosła 16  000  000  zł. Budynek wyróżniaj? duże, przeszklone powierzchnie i oryginalna elewacja, wykonana ze spieków kwarcowych o grubości 3,5  mm, utrzymana w odcieniach Tredi Bazalto i Oxite Moro. Autorem projektu architektonicznego jest firma ATELIER PS.

Poza części? biurow?, w ramach realizacji powstała część warsztatowa, której kluczowe wyposażenie stanowi stalowa, dwudźwigarowa suwnica. Urz?dzenie zamontowane zostało 8 m ponad posadzk?; jego udźwig wynosi do 25 ton.

***

Bergerat Monnoyeur - historia firmy sięga pocz?tku XX w.: została utworzona we Francji w 1906 r. przez dwóch kuzynów: Henry’ego Bergerat oraz Francis’a Monnoyeur. Do Polski Grupa Monnoyeur weszła w 1997 r. Obecnie należ? do niej 2 spółki: Bergerat Monnoyeur oraz Eneria. Grupa Monnoyeur jest obecna w 6 krajach i zatrudnia ponad 5 500 pracowników.

Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie; generalnego wykonawcy POSNANII – największego obiektu handlowego w zachodniej Polsce, zdobywcy certyfikatu Breeam International New Construction. EPB jest generalnym wykonawc? usług budowlanych, wyspecjalizowanym w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Firma posiada szerokie doświadczenie w  budowie wymagaj?cych, nowatorskich i trudnych technologicznie obiektów. W ci?gu 25 lat działalności w Polsce, EPB zrealizowało ponad 650 inwestycji. Do najważniejszych, nowych realizacji należ?: wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy w Zakopanem, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie oraz konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w  Warszawie.

Biuro prasowe Eiffage Polska Budownictwo:

Barbara Czerniawska
E: media(@)eiffage.pl
T: +48 604 16 16 06

Joanna Cendrowska
Koordynator ds. Komunikacji i Marketingu
E: j.cendrowska(@)eiffage.pl
T.: +48 22 566 48 00

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!