Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage Polska Budownictwo kończy realizację prac dla Ferrero Polska z większym zakresem robót

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zakład produkcyjny Ferrero Polska w Belsku Dużym k/Grójca wzbogacił się o kilka nowych obiektów zrealizowanych przez Eiffage Polska Budownictwo SA. Część z nich powstała w wyniku dodatkowych zleceń będących rezultatem wyjątkowo udanej współpracy pomiędzy firmami.

Zakontraktowane latem 2020 roku prace realizowane przez Eiffage Polska Budownictwo (EPB) obejmowały budowę budynku socjalno-biurowego z łącznikiem komunikacyjnym jednej z hal produkcyjnych oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego, wraz z infrastrukturą. Ponadto na terenie fabryki powstał nowy magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi.

W trakcie realizacji pierwotnie zaplanowanych robót okazało się, że potrzeby Ferrero Polska są dużo większe, a dobra współpraca z Eiffage Polska Budownictwo zaowocowała kolejnymi zleceniami. W ramach prac dodatkowych EPB podjęło się modernizacji i rozbudowy innej hali produkcyjnej. Firma poprawiła też infrastrukturę wokół fabryki dostarczając parking na 200 miejsc postojowych.

Czas realizacji inwestycji był ograniczony koniecznością uruchomienia linii technologicznych w konkretnie wyznaczonym terminie. To dlatego wszystkie prace toczyły się pod ścisłym nadzorem Inwestora.

- Jeszcze na etapie wznoszenia obiektu wprowadzano modyfikacje w projekcie i harmonogramie prac, mające na celu uruchomienie linii produkcyjnej – komentuje Łukasz Nowocień, kierownik projektu Eiffage Polska Budownictwo SA. - Cieszy nas fakt, że nowe produkty, do których kremy są przygotowywane w wybudowanym obiekcie, możemy już znaleźć na sklepowych półkach – dodaje.

Fabryka Ferrero w Belsku Dużym działa nieprzerwanie od 1997 roku. Zakład produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w ponad 70 krajach świata. 

Kontrakt z Ferrero Polska był kolejnym dużym projektem realizowanym przez Eiffage w segmencie budownictwa przemysłowego w Polsce. W ostatnich kilku latach firma zrealizowała inwestycje dla m.in.: Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze, Unilever w Poznaniu, Volkswagen we Wrześni i Poznaniu Antoninku.

---

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: budynek Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce blisko 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele.

Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. Wśród nich są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

Biuro prasowe:

Joanna Cendrowska

Rzeczniczka Prasowa grupy Eiffage w Polsce

tel.: 22 566 49 00  |  media.poland@eiffage.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!