Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage finiszuje z pracami nad budową apartamentów HB1820 we Wrocławiu

Nowoczesny apartamentowiec HB1820 odsłonił swoje oblicze. Po 15 miesiącach  prac mieszkańcom Wrocławia ukazała się frontowa elewacja budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Haukego-Bosaka 18 i 20. Zakończenie robót zaplanowano na trzeci kwartał 2022 roku.

Prace budowlane prowadzone przy ulicy Haukego-Bosaka we Wrocławiu zmierzają ku końcowi. Odpowiedzialna za generalne wykonawstwo spółka Eiffage Polska Budownictwo SA odsłoniła właśnie elewację.

- W przeważającej części ukończono prace elewacyjne. Również dach zyskał finalny kształt - potwierdza Kamil Dominiak, kierownik projektu reprezentujący dewelopera, Eiffage Immobilier Polska. – Zgodnie z koncepcją architektoniczną na elewacji pojawiły się elementy dekoracyjne, takie jak stylistyczne listwy sztukateryjne, które podkreślą otwory okienne oraz boniowania rozrzeźbiające bryłę budynku. – dodaje.

Zastosowane rozwiązania, takie jak podział fasady czy wielkość okien, pozwoliły dopasować budynek do charakteru okolicznej zabudowy i wtopić się w tkankę miasta. We fragmentach elewacji znajdą się jeszcze elementy płyt kompozytowych
z alukobondu, jak również zielona ściana wertykalna, które wraz z subtelną iluminacją nadadzą budynkowi unikanego wyrazu.

W budynku zakończono także montaż instalacji elektrycznej, grzewczej oraz drzwi zewnętrznych. Generalny wykonawca kontynuuje obecnie prace wykończeniowe części wspólnych. Trwają też prace przy montażu okładzin ściennych i posadzkowych.

HB1820 to apartamentowiec o eleganckiej bryle i wyważonej formie. W 7-piętrowym budynku znajdzie się 96 mieszkań o różnorodnych układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 27 do 100 m kw. Każde z nich wyposażone będzie w duże okna, które zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie. W apartamentowcu znajdzie się też garaż podziemny oraz reprezentacyjne lobby z recepcją, której przestrzeń wypełnią lustra Oskara Zięty.

Większość lokali znalazła już nabywców, w ofercie pozostaje jeszcze niespełna 30 proc. mieszkań.

„HB1820” w skrócie

 • Adres inwestycji: ul. Haukego-Bosaka 18 i 20, Wrocław
 • Liczba kondygnacji nadziemnych: 8
 • Liczba kondygnacji podziemnych: 1
 • Łączna liczba mieszkań i apartamentów: 96
 • Powierzchnie mieszkań i apartamentów: 27 m kw. do 100 m kw.
 • Liczba miejsc parkingowych w podziemnym parkingu: 115
 • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo S.A.
 • Deweloper: Eiffage Immobilier Polska Sp. z o.o.
 • Autor projektu architektonicznego: Panda Studio
 • Zakończenie prac budowlanych: Q3 2022
 • Prezentacja realizacji: www.hb1820.pl

***

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi. Deweloper aktualnie realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu: Atmo na Kępie Mieszczańskiej oraz HB 1820 na Przedmieściu Oławskim. Firma planuje dalszy rozwój działalności w dużych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: żagle Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez generalnego wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Kontakt dla mediów:

Joanna Cendrowska

Rzeczniczka Prasowa

+48 514 607 954 |  media.poland@eiffage.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!