Aktualności firm stowarzyszonych

Egzotyczne wakacje z Air France

Tego lata wzrośnie liczbę połączeń międzykontynentalnych Air France do egzotycznych miejsc wakacyjnego wypoczynku. Podróżni będą mieli łącznie do wyboru blisko 100 rejsów tygodniowo do Meksyku (Cancun), na Karaiby (wyspy Saint Martin, Martynika i Gwadelupa) na wyspę Reunion, Polinezję Francuską i do Gujany Francuskiej. Oferta lotów jest uzależniona od stopniowego łagodzenia ograniczeń dotyczących podróżowania. Na Gwadelupę, Martynikę, Reunion i do Gujany Francuskiej Air France poleci również ze swojego głównego lotniska Paryż Charles de Gaulle, co jest dobrą informacją dla pasażerów tranzytowych z Polski, którzy mogą teraz podróżować bez konieczności zmiany lotniska. Klienci Air France korzystają z elastycznych biletów, które można dowolnie zmieniać i zwracać, bez dodatkowych kosztów.

Egzotyczne loty w letnim rozkładzie Air France:

Z wylotem z lotniska Paryż-Charles de Gaulle:

 • wyspa Gwadelupa (Pointe-à-Pitre) - do 7 lotów tygodniowo
 • wyspa Martynika ( Fort-de-France) -  do 7 lotów tygodniowo
 • wyspa Reunion (Saint-Denis) - do 7 lotów tygodniowo
 • Gujana Francuska (Cayenne) - do 3 lotów tygodniowo
 • Polinezja Francuska (Papeete) -  do 3 lotów tygodniowo
 • wyspa Saint Martin -  do 7 lotów tygodniowo
 • Dominikana (Punta Cana) - do 7 lotów tygodniowo
 • Dominikana (Santo Domingo) - do 3 lotów tygodniowo
 • Meksyk (Cancun) – do 5 lotów tygodniowo

Z wylotem z lotniska Paryż-Orly:

 • wyspa Gwadelupa (Pointe-à-Pitre) - do 14 lotów tygodniowo
 • wyspa Martynika ( Fort-de-France) -  do 14 lotów tygodniowo
 • wyspa Reunion (Saint-Denis) - do 14 lotów tygodniowo
 • Gujana Francuska (Cayenne) - do 7 lotów tygodniowo

Na powyższych trasach loty będą odbywały się samolotami Boeing 777 i Airbus A330, które są wyposażone w kabiny Biznes, Premium Economy i Economy. Szczegóły rozkładu oraz sprzedaż biletów na aifrance.pl

Rozkład lotów może ulec zmianie w zależności od ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią. Air France zachęca swoich klientów, aby przed podróżą sprawdzić obowiązujące formalności i dokumenty wymagane po przybyciu do miejsca docelowego. Więcej informacji na temat wymaganych formalności można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.

Jeśli zostaną zniesione ograniczenia wjazdowe w tych krajach, to do letniej oferty Air France dołączą kolejne wakacyjne kierunki takie jak: Madagaskar (Antananarywa), Kuba (Hawana) i Mauritius (Port-Louis). Loty będą odbywały się z lotniska Paryż-Charles de Gaulle.

Elastyczne planowanie podróży z Air France

W ramach swojej nowej polityki handlowej Air France oferuje obecnie w pełni modyfikowalne bilety na podróże do 31 grudnia 2021 r. Klienci mogą bezpłatnie zmienić* swoją rezerwację lub anulować podróż i dokonać zwrotu środków na kupon podróżny**. Kupon podróżny można wymienić na dowolną inną podróż lub zwrócić w razie niewykorzystania. W przypadku, gdy  lot zostanie odwołany przez linię lotniczą, klienci mają dodatkowo możliwość zażądania pełnego zwrotu kosztów biletu.

Ochrona zdrowia w czasie podróży

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, szczególnie w czasach pandemii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia na każdym jej etapie. Na pokładzie i w czasie całej podróży pasażerów Air France obowiązują maski. W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Przewoźnik stosuje wzmocnione procedury sprzątania samolotów. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety, które są dezynfekowane przez każdym lotem.

Nowość: wyszukiwarka punktów testujących pod kątem COVID-19

Wiele krajów wymaga obecnie okazania przed podróżą negatywnego wyniku testu na COVID-19. Aby ułatwić swoim pasażerom przygotowanie do podróży, Air France wraz z sojuszem SkyTeam, opracowali interaktywną mapę - wyszukiwarkę, która pozwala znaleźć najbliższe punkty testujące pod kątem COVID-19, w zależności od lokalizacji. Baza punktów testujących jest regularnie aktualizowana, stopniowo są dodawane nowe lokalizacje. Wyszukiwarka jest dostępna na stronie Air France tutaj.

*Zmiany daty i / lub miejsca docelowego można dokonać niezależnie od warunków taryfy, najpóźniej do dnia pierwszego lotu w rezerwacji. Jeśli cena nowego biletu będzie wyższa, klient zostanie obciążony różnicą w cenie.

**Zwrot należy wnioskować najpóźniej do dnia pierwszego lotu w rezerwacji. Jeśli warunki taryfy biletu nie pozwalają na zwrot pieniężny, to pasażer otrzymuje zwrot środków na kupon podróżny, ważny przez 1 rok. Kupon podlega zwrotowi w dowolnym momencie

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!