RSE  •  Członkowie  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

EFL daje kolejne narzędzie wsparcia dla Klientów. Nawet 6 miesięcy przerwy w spłacie kapitału bez opłat manipulacyjnych

Z przeprowadzonego na początku marca badania Rzetelnej Firmy wynikało, że zaledwie 39 proc. przedsiębiorców dostrzegało negatywne skutki koronawirusa. Statystyki z dnia na dzień ulegają zmianie, niestety na gorsze. Sytuacja jest dynamiczna, a branże, które na początku marca nie dostrzegały jeszcze negatywnego wpływu koronawirusa na swoją działalność, ze względu chociażby na problemy swoich kontrahentów, dziś alarmują, że grozi im utrata płynności finansowej.

EFL, którego klientami, w przeważającej większości, są małe i średnie przedsiębiorstwa podejmuje koleje działania, aby wspomóc przedsiębiorców w tym trudnym okresie.

Obok usługi Leasingu Swobodnego, która pozwala na dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy poprzez samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat i dostosowania ich wysokości do bieżącej sytuacji oferuje również  możliwość odroczenia rat kapitałowych i tym samym wydłużenia okresu finansowania.

Klienci, którzy ze względu na trudną sytuację spowodowaną przez Covid-19 mają problemy z bieżącym regulowaniem zobowiązań mogą wnioskować o zawieszenie do 3 lub 6 rat kapitałowych z jednoczesnym wydłużeniem umowy o ten okres . Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, a za zmiany w harmonogramie nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Sektor przedsiębiorstw w Polsce wytwarza blisko trzy czwarte wartości PKB (73,6%), a małe i średnie przedsiębiorstwa generują w nim co drugą złotówkę (49,8% PKB).To właśnie małe i średnie firmy,  są dziś w najtrudniejszej sytuacji i wymagają pilnego wsparcia. Jesteśmy im wini pomoc tu i teraz. Jako odpowiedziany partner podejmujemy działania, których celem jest wsparcie w tym najtrudniejszym czasie. Oprócz usługi Leasingu Swobodnego wprowadziliśmy możliwość restrukturyzacji zadłużenia.  Cieszy nas fakt, że widzimy  również duże wsparcie i zrozumienie ze strony innych instytucji finansowych. Teraz musimy dołożyć wszelkich starań, aby przetrwać ten trudny okres, a kiedy sytuacja się ustabilizuje powrócić do swoich mniejszych  i większych biznesów” – powiedział Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

***

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 329 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!