Aktualności firm stowarzyszonych

Dr Christian Schnell nowym partnerem biura Dentons w Warszawie

Z początkiem roku do grona partnerów warszawskiego biura kancelarii Dentons dołączył dr Christian Schnell, radca prawny oraz Rechtsanwalt (adwokat niemiecki).

Christian Schnell jest ekspertem, który od ponad 20 lat specjalizuje się w projektach energetycznych, realizowanych w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Doradza w obszarze energii odnawialnej, zarówno w aspekcie inwestycyjnym, jak i regulacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem deweloperów i inwestorów operujących na rynkach międzynarodowych i pomiędzy różnymi jurysdykcjami.

„To bardzo dobry początek nowego roku, zarówno dla kancelarii, jak i dla naszych najbardziej wymagających klientów”, powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce, który jednocześnie kieruje pracami Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych w Polsce i w Europie.

Dodał też: „Christian wraz ze swoim zespołem dołącza do naszej stale rosnącej Praktyki Energetyki i Zasobów Naturalnych i będzie szczególnie ściśle współpracował z Zespołem Energii Odnawialnej, którym kieruje partner Agnieszka Kulińska. Dzięki temu jako Dentons będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać klientów, którzy potrzebują wyjątkowych kompetencji doradczych, nowoczesnej wiedzy i wieloaspektowego doświadczenia zagregowanych w jednym miejscu”.

„Warszawskie biuro Dentons to dziś nowoczesne centrum, który czuwa nad transferem wiedzy i kontrolą jakości usług, które świadczymy klientom Dentons w tej części świata. Unikatowe doświadczenie, umiejętności i wiedza Christiana pomogą nam budować naturalny most pomiędzy Polską, krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Niemcami. Teraz będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na aspiracje i potrzeby klientów, szczególnie tych pochodzących z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii, którzy mają wiodącą rolę w rozwoju projektów energetycznych w naszym kraju i regionie CEE”, powiedział Arkadiusz Krasnodębski.

Christian Schnell w swojej pracy koncentruje się na doradztwie w zakresie realizacji inwestycji, przy transakcjach nabycia i sprzedaży oraz ich finansowaniu, kontraktach budowlanych i dostawy, umowach PPA i kontraktach na dostawę ciepła.

Dysponuje szerokim doświadczeniem w zakresie systemów wsparcia, a także niesubsydiowanych projektów energii odnawialnej, w tym głównie lądowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych. Zdobył specjalistyczną wiedzę na temat rynków energetycznych, w zakresie prognoz strategicznych i technologii integracji sektorowej. Christian Schnell ma również wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów offshore oraz inwestycji w sektorze energetyki cieplnej.

Do jego klientów należą zarówno inwestorzy kapitałowi, deweloperzy fundusze energii odnawialnej, instytucje finansowe i podmioty z obszaru private equity oraz private debt. Jest też autorem ponad 100 publikacji na temat rynku energetycznego i regularnie doradza stowarzyszeniom branżowym, ośrodkom analitycznym i instytucjom rządowym.

Christian Schnell dołącza do Dentons wraz z zespołem, do którego należą Piotr Dziwniel (counsel), Olga Wasilewska (senior associate) oraz Ewa Gołąbek (associate).

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!