Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Dołącz do Akcji Czysta Wisła

Już od ponad trzech lat walczymy z plastikiem i mikroplastikiem, który zaśmieca nam świat. Wkrótce nadarzy się kolejna okazja. Na zakończenie wakacji bank Credit Agricole, wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim organizują „Akcję Czysta Wisła”.  

 

Akcja Czysta Wisła to kolejna inicjatywa edukacyjno-ekologiczna organizowana w ramach naszej kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 25 sierpnia do 3 września, wolontariusze i wolontariuszki z całej Polski posprzątają Wisłę na całej jej ponad 1000-kilometrowej długości: od źródeł na Baraniej Górze, aż po ujście w Gdańsku. Akcje sprzątania będą odbywały się również na wielu dopływach Wisły, np.: Brdzie, Radomce, Sanie, Sole czy Wieprzu. 

 

Do Akcji Czysta Wisła przyłączać się mogą również mieszkańcy z innych części Polski. Każdy może posprzątać rzekę w swojej okolicy i pomóc walczyć z falą mikroplastikowych śmieci, które zatruwają rzeki i morza i mają coraz większy wpływ na zdrowie ludzi. 

 

- Mikroplastik jest dosłownie wszędzie. Każdy człowiek nieświadomie połyka w ciągu roku ponad ćwierć kilograma mikroplastiku. Te niewidzialne dla ludzkiego oka drobiny są znajdowane we krwi, w mózgu i w płodach. Chcemy nagłaśniać ten problem i potrzebujemy do tego pomocy - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole.  

 

- Zapraszamy do wspólnego sprzątania brzegów królowej polskich rzek - od gór aż do morza. Wisła to jedyna tak duża dzika rzeka w Europie i symbol czystej natury. Przywróćmy jej blask – dodaje.  

 

Czysta Wisła - wspólna sprawa 

 

Do akcji może dołączyć każdy chętny. - Wystarczy zebrać rodzinę i znajomych, zorganizować lokalny sztab akcji, wybrać miejsce i czas sprzątania i zgłosić się do regionalnego koordynatora. Jeśli ktoś nie chce zakładać własnego sztabu - może dołączyć do akcji, które organizuje ktoś inny. Koordynatorzy udzielą informacji gdzie odbywać się będą akcje, do których można dołączyć - zachęca Przemysław Przybylski. 

 

Dla pierwszych pięćdziesięciu grup sprzątających nasz bank funduje finansowe granty na wsparcie organizacji akcji.  

 

Regionalni koordynatorzy Akcji Czysta Wisła: 

 

  • Na odcinku od źródeł Wisły do Krakowa akcje koordynuje Fundacja Ekologiczna Arka. Kontakt: Anna Sobańska, tel. 609 333 504, a.sobanska@fundacjaarka.pl 

  • Akcje organizowane na odcinkach od Krakowa do Włocławka oraz od Grudziądza do Gdańska należy zgłaszać do Dominika Dobrowolskiego: dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978. 

  • Zgłoszenia akcji od Włocławka do Grudziądza należy kierować do Fundacja "Zielone Jutro". Kontakt: Karolina Kozłowska, Karolina.Kozlowska@zielonejutro.org.pl; tel. 509 652 783. 

 

Więcej informacji: 

Przemysław Przybylski 

Rzecznik Prasowy 

Credit Agricole Bank Polska 

tel. 519 019 041 

twitter: @przybylskipp 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!