Aktualności firm stowarzyszonych

Do Taylor Wessing dołączył nowy partner współzarządzający praktyką Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej

W ramach kontynuacji strategicznego rozwoju międzynarodowej kancelarii prawnej Taylor Wessing do zespołu Life Sciences dołączyła Barbora Dubanská, doświadczony ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego, antymonopolowego i wymogów regulacyjnych. Mecenas Dubanska będzie, obok partnera Dietera Natlacena, współzarządzała praktyką Life Science w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z uwagi na fakt, że wielu ważnych klientów z branży farmaceutycznej ma swoje regionalne biura w Austrii, nowa partner z Czech będzie rówlnolegle pracowała w biurach kancelarii w Wiedniu oraz w Pradze. Ponadto Barbora Dubanská będzie zaangażowana w pracę w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej wraz z lokalnymi zespołami Taylor Wessing.

Rozbudowa zespołu jest kolejnym krokiem w celu znacznego wzmocnienia praktyki w zakresie Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Zaledwie kilka miesięcy temu dr Agnieszka Sztoldman w Warszawie istotnie wzmocniła naszą lokalną praktykę. Teraz cieszymy się, że do zespołu w Pradze i Wiedniu dołączyła Barbora Dubanská - powiedział Raimund Cancola, partner zarządzający w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Pozyskanie cenionego specjalisty w obiecującej i dynamicznie rozwijającej się praktyce jest wyrazem kosenkwentnej realizacji obranego kierunku rozwoju kancelarii koncentrującej się na prawnej obsłudze branż innowacyjnych, opartych na nowych technologiach. Dopiero nabieramy rozpędu i zdecydowanie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tym zakresie - mówi Przemysław Walasek, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

- Rozbudowa zespołu jest również częścią międzynarodowej strategii Taylor Wessing, mającej na celu znaczne rozszerzenie usług prawnych dla tej kluczowej branży - dodaje Cancola.

Wieloletnie doświadczenie i gruntowna wiedza specjalistyczna

Wieloletnie doświadczenie Barbory Dubanskiej opiera się między innymi na jej działalności w jednej z najbardziej renomowanych i największych, międzynarodowych firm farmaceutycznych. Wcześniej doradzała głównie klientom niemieckojęzycznym z branży farmaceutycznej oraz FMCG, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych w międzynarodowych kancelariach prawnych w Pradze, Londynie oraz Monachium.

Studiowała prawo w kilku europejskich miastach oraz w Australii, uzyskała także tytuł LL.M. na Uniwersytecie w Cambridge. Uczęszczała również do Judge Business School w Cambridge oraz uzyskała tytuł magistra w dziedzinie "Healthcare Administration" w Advance Institute w Pradze. Biegle posługuje się językiem czeskim, niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim.

***

O Taylor Wessing:

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Nasz zespół liczący ponad 1100 prawników pomaga klientom z najbardziej dynamicznych branż. W doradztwie świadczonym na rzecz klientów, kierujemy się innowacyjnym podejściem do ich spraw biznesowych, które pomaga im osiągnąć sukces. Wspieramy klientów wszędzie tam, gdzie chcą rozwijać swój biznes. Nasze 33* biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz nasze dwie filie w USA łączą ugruntowaną wiedzę o lokalnych uwarunkowaniach w zakresie handlu, przemysłu i kultury z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi organizacji biznesowych, w celu zapewnienia proaktywnych, zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów.

* w tym nasze stowarzyszone biura w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Gąsowska, Agencja INFINITY

Tel.: +48 793 41 00 08,
E-Mail: ola@agencja-infinity.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!