Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Długi koniec krzywej dochodowości zareagował na informacje o szczepionce

W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zwiększyły się do 0,29 (wzrost o 8pb), 5-letnie do 0,64 (wzrost o 12pb), a 10-letnie do 1,11 (wzrost o 12pb). W ubiegłym tygodniu doszło do wyraźnego wzrostu stawek IRS na całej długości krzywej po tym jak w poniedziałek prezes koncernu farmaceutycznego Pfizer A. Bourla ogłosił, że koncernowi udało się opracować skuteczną szczepionkę na koronawirusa. Krajowe dane o PKB nie miały znaczącego wpływu na stawki IRS.

W tym tygodniu, podobnie jak w poprzednich tygodniach stawki IRS pozostaną pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych związanych z pandemią koronawirusa. Kluczowe dla inwestorów będę informacje nt. perspektyw uruchomienia nowego pakietu stymulacyjnego w USA. W centrum uwagi rynku będą krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Uważamy jednak, że nie będą miały one istotnego wpływu na krzywą. Neutralne dla stawek IRS będą również liczne dane z USA (sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, liczba rozpoczętych budów, nowe pozwolenia na budowę oraz sprzedaż domów na rynku wtórnym).

***

Credit Agricole Bank Polska S.A. pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Romain RVEL Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: rrevel@credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!