Aktualności firm stowarzyszonych

Diamentowy biurowiec z zielonym certyfikatem

Krakowski biurowiec Diamante Plaza zdobył zielony certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Jedna z dwóch najwyższych ocen została budynkowi przyznana zarówno za zarządzanie nim, jak również za sam jego stan techniczny oraz urządzenia i systemy minimalizujące jego wpływ na środowisko. Należący do portfolio Catalyst Capital i zarządzany przez BNP Paribas Real Estate Poland biurowiec to pierwszy, nowoczesny obiekt tego typu, który został wybudowany na krakowskim Zabłociu i dał początek nowej, biurowej dzielnicy.

Wysoka ocena uzyskana w dwóch kategoriach potwierdza, że kilkuletni budynek cieszący się renomą oraz mający ugruntowaną pozycję rynkową spełnia wyśrubowane wymagania środowiskowe będąc nowoczesnym, dobrze zarządzanym, oszczędnym i zielonym miejscem do pracy. Certyfikacja biurowca Diamante Plaza pokazuje, że zarówno właściciel jak i zarządca nieruchomości przykładają ogromną wagę do tego, jaką rolę odgrywają dziś ekologia, mądre gospodarowanie zasobami, zrównoważony rozwój, odpowiednie podejście do otoczenia społecznego, a także zarządzanie aktywami zgodnymi z ESG.

Jako fundusz zdajemy sobie doskonale sprawę jak ważne jest zrównoważone budownictwo. Przyjazne środowisku, energooszczędne i komfortowe budynki mają olbrzymi udział w ograniczeniu emisji CO2 i zużycia zasobów naturalnych oraz przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, sytuacji ekonomicznej, a także zdrowia i samopoczucia ludzi którzy z nich korzystają. Uzyskany ostatnio certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent dla biurowca Diamante Plaza jest potwierdzeniem, iż podejmowane przez nas działania przynoszą konkretne, mierzalne według międzynarodowo uznawanych kryteriów efekty. Dziękuję za pracę i zaangażowanie osobom odpowiedzialnym za zarządzanie budynkiem oraz dbającym o jego stan techniczny. Bez ich pracy zdobycie tak wysokiego wyniku nie byłoby możliwe.

Jakub Szczepanik, Head of Project Management, Catalyst Capital

Zdobyta certyfikacja nie tylko podwyższa wartość budynku, ale jest także gwarancją dla obecnych i przyszłych najemców, że pracując w Diamante Plaza są w miejscu w którym dba się o zdrowie i dobre samopoczucie, o najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, a także o oszczędność w zużyciu mediów czy jak najmniejsze generowanie odpadów.

W nowy rok wchodzimy z nowym, zielonym certyfikatem dla jednego z krakowskich biurowców, którymi się opiekujemy. Jako zarządca doskonale wiemy, że nie ma dziś alternatywy dla bezpiecznych, ergonomicznych, oszczędnych, zielonych i mądrze kierowanych budynków. Tworzenie takich miejsc to misja, którą staramy się realizować każdego dnia. Nie tylko wtedy, kiedy uzyskujemy certyfikaty na najwyższych poziomach, ale przede wszystkim w codziennej, operacyjnej pracy, kiedy to dbamy o komfort najemców i troszczymy się o interesy właścicieli nieruchomości.

podkreśla Adam Jakubowski, BNP Paribas Real Estate Poland

Charakterystyczny biurowiec pokryty szkłem oprawionym w aluminiowe ramy z elementami czarnego kamienia oferuje blisko 11 tys. m kw. powierzchni biurowej i komercyjnej, rozmieszczonej na 4 kondygnacjach. Lokalizacja nieopodal historycznego centrum Krakowa sprzyja podróżom do pracy z wykorzystaniem komunikacji publicznej czy roweru, a na dojeżdżających samochodami czekają 193 miejsca parkingowe rozlokowane na dwóch kondygnacjach podziemnego garażu.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!