Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons tworzy zespół ekspercki poświęcony zarządzaniu cyklem życia produktu oraz Green Compliance

Kancelaria Dentons stworzyła nowy zespół ekspercki w ramach Praktyki Ochrony Środowiska w Warszawie, poświęcony zarządzaniu zrównoważonym cyklem życia produktu (Product Lifecycle Management, PLM).

PLM to kompleksowy proces kontroli projektowania, produkcji, magazynowania, transportu, dystrybucji, usług posprzedażowych, a następnie utylizacji i recyklingu produktu w zgodzie z obowiązującymi przepisami oraz – coraz częściej – zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, przy jednoczesnym dbaniu o realizację celów komercyjnych producenta. W ramach zarządzania PLM nowy zespół będzie również zajmował się tzw. green compliance, czyli zgodnością działalności biznesowej z regulacjami, politykami i najlepszymi praktykami dotyczącymi ochrony środowiska.

Jak skomentowała Ewa Rutkowska-Subocz, partner kierująca w Polsce i współkierująca w Europie Praktyką Ochrony Środowiska, „Nasi klienci to zarówno renomowane firmy międzynarodowe, jak i zdobywający rynki europejskie i globalne klienci polscy. Pracując z nimi przez ostatnie lata, zauważamy ich potrzeby i zmieniające się strategie. Doradzaliśmy im w kluczowych dla biznesu kwestiach środowiskowych, takich jak zarządzanie ryzykiem środowiskowym i ryzykiem związanym ze zmianami klimatu, zarządzanie odpadami, zanieczyszczenie powierzchni ziemi czy odpowiedzialność za produkt. Zdobyliśmy zaufanie klientów, które pozwoliło nam ugruntować pozycję niekwestionowanego lidera w dziedzinie prawa ochrony środowiska w Polsce. Teraz, wykorzystując nasze doświadczenie, chcemy zaoferować klientom wiedzę ekspercką w zakresie kompleksowego zarządzania cyklem życia produktu, czyli jednego z najważniejszych trendów, który już kształtuje i nadal będzie kształtować rynek europejski i globalny. Liczymy na to, że nasza oferta dla klientów w Polsce, stanie się wkrótce ofertą obejmującą również inne kraje europejskie”.

Nowy zespół ekspercki jest częścią multidyscyplinarnej praktyki, która doradza we wszystkich aspektach działalności gospodarczej z perspektywy prawa ochrony środowiska i przepisów dotyczących zmian klimatycznych. Kierowany przez Ewę Rutkowską-Subocz zespół wspiera polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w przemyśle wytwórczym, branży chemicznej, motoryzacyjnej, energetycznej, gospodarki odpadami, na rynku nieruchomości i w innych gałęziach przemysłu, a także doradza organom publicznym w kwestiach dotyczących polskiego i wspólnotowego prawa ochrony środowiska.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!