Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons tworzy Dentons Global Advisors wraz z Albright Stonebridge Group i najbardziej utalentowanymi specjalistami z branży doradczej

Będzie to pierwszy krok, postawiony wraz z firmą Albright Stonebridge Group, będącą członkiem-założycielem nowej organizacji, na drodze do zbudowania nowej, wiodącej firmy doradczej, a następnie do dalszej ekspansji na całym świecie.

Jest to przełomowy etap realizacji długofalowej wizji firmy Dentons, która chce wspierać klientów nie tylko jako kancelaria prawna.

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła dziś utworzenie Dentons Global Advisors, elitarnej, multidyscyplinarnej firmy doradczej, świadczącej zintegrowane wsparcie klientom, który stają przed złożonymi projektami i wyzwaniami w kontekście handlowym, reputacyjnym, finansowym, regulacyjnym i zarządczym.

W skład Dentons Global Advisors wchodzi członek-założyciel, firma Albright Stonebridge Group wraz z zespołem doświadczonych liderów branży doradczej. Wśród nich jest Ed Reilly, który będzie pełnił funkcję Chief Executive Officer (CEO). Firma zatrudnia ekspertów w centrach finansowych i regulacyjnych na całym  świecie, a ponadto dzięki Dentons zyska 204 lokalizacji w 81 krajach.

Albright Stonebridge Group, kierowana przez jedenastoosobowy zespół, na czele którego stoi Madeleine K. Albright, 64. sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych, dysponuje bogatym doświadczeniem, dzięki któremu jest w stanie skutecznie pomagać klientom w zrozumieniu i poruszaniu się po rynkach międzynarodowych, korzystając z wiedzy zdobytej na najwyższych szczeblach rządowych i biznesowych.

„Jesteśmy dumni, że jesteśmy członkiem-założycielem Dentons Global Advisors” – powiedziała Madeleine Albright, Przewodnicząca Albright Stonebridge Group. „W okresie ostatnich dwudziestu lat zbudowaliśmy niezrównany zespół doradców strategicznych i zyskaliśmy reputację firmy, która rozwiązuje najtrudniejsze problemy, wywierając jednocześnie pozytywny wpływ na otaczający świat. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć partnerów, którzy podzielają naszą wizję i mają doświadczenie, które uzupełnia nasze zasoby. To ekscytujące nowe przedsięwzięcie przyniesie naszemu zespołowi jeszcze więcej nowych wyzwań, dostarczając jednocześnie ogromnych korzyści naszym klientom, którzy oczekują szerokiego wsparcia z różnych dziedzin.”

Dentons Global Advisors specjalizuje się w usługach z zakresu dyplomacji handlowej, doradztwa w zakresie rynków kapitałowych, doradztwa transakcyjnego, zarządzania kryzysami, sporami i innymi wyzwaniami, pozycjonowania korporacyjnego oraz doradztwa w zakresie ryzyka biznesowego i geopolitycznego. Firma zamierza rozszerzyć swoją działalność o dodatkowe usługi doradcze, które pomogą klientom wykorzystać istniejące szanse, zarządzać zmianami, ocenić i ograniczyć ryzyko, sprostać wyzwaniom ze strony czynników rządowych, a w efekcie zwiększyć wartość firmy.

„W ciągu niespełna dekady firma Dentons zbudowała największą kancelarię prawniczą świata, natomiast dzięki współpracy z Dentons Global Advisors zamierzamy dostosować skalę naszej elitarnej oferty doradczej do naszego zasięgu geograficznego, co umożliwi nam zaspokojenie potrzeb wszystkich naszych klientów” – powiedział Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons i Członek Zarządu Dentons Global Advisors. „Zatrudniając 20 000 osób w 204 ośrodkach zlokalizowanych w 81 krajach, widzimy, że nasi klienci wkroczyli w Dekadę Nowej Dynamiki, w której czeka ich rozwiązywanie problemów większych i bardziej złożonych niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też potrzebne są im skoordynowane usługi doradcze, które pomogą im osiągnąć wszystkie założone cele.”

Chociaż firma Dentons Global Advisors jest niezależna od Dentons i będzie współpracować z innymi firmami konsultingowymi, kancelariami prawniczymi, firmami księgowymi i dostawcami profesjonalnych usług o różnych specjalizacjach, stworzone właśnie unikalne połączenie z potencjałem Dentons zapewni klientom wyjątkową możliwość czerpania z szerokiego zakresu wiedzy specjalistycznej i bezproblemowej realizacji projektów pod kątem prawnym.

„Wiodące firmy globalne wymagają holistycznych, zintegrowanych i wielowymiarowych rozwiązań adekwatnych do środowiska, w którym prowadzą działalność” – powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons. „Jesteśmy przekonani, że zespoły zarządzające oraz członkowie zarządów bardzo szybko docenią wyjątkową wartość płynącą z współpracy z firmą doradczą, która działa ramię w ramię z największą na świecie kancelarią prawną, szczególnie w przypadku najbardziej wrażliwych i poufnych zleceń, takich jak transakcje, kryzysy, dochodzenia czy spory sądowe.”

Firmą Dentons Global Advisors kieruje Ed Reilly, wybitny ekspert w dziedzinie usług profesjonalnych, znany ze swojego syntetycznego podejścia do kwestii z pogranicza polityki, zagadnień rynkowych i związanych z reputacją oraz umiejętności wypracowania innowacyjnych strategii, które wspierają priorytety biznesowe klientów.

„Dentons Global Advisors narodziła się w wyniku rozmów z Joe Andrew i Elliottem Portnoyem. Zauważyliśmy, że wyzwania prawne i problemy polityczne, przed którymi stoją organizacje, często nakładały się na siebie, tworząc autentyczną potrzebę opracowania zintegrowanych rozwiązań prawnych i doradczych” – powiedział Reilly. „Możliwość skorzystania z globalnego doświadczenia, doskonałej reputacji, wysokiej klasy specjalistów i talentu Albright Stonebridge Group sprawia, że nasza oferta dla klientów staje się jeszcze bardziej kusząca.”

Do Reilly'ego w zespole zarządzającym Dentons Global Advisors dołączą doświadczeni liderzy globalnych firm doradczych, którzy doradzali najlepiej prosperującym firmom na świecie. W skład tej grupy wchodzi Deborah Scott, szefowa zespołu ds. krajów Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA), oraz Adam Cubbage, szef zespołu nowojorskiego. Pracują oni nad rozszerzeniem oferty Dentons Global Advisors w zakresie zarządzania kryzysowego, zarządzania sporami i innymi problemami, doradztwa na rynkach kapitałowych oraz pozycjonowania korporacyjnego.

„Dentons Global Advisors aktywnie poszukuje możliwości połączenia sił z firmami doradczymi wyznającymi podobne credo i rekrutuje wyjątkowe osoby, które czerpią satysfakcję z rozwiązywania najbardziej złożonych zadań dla klientów w wymiarze globalnym” – powiedziała Deborah Scott. „Nasi eksperci mogą liczyć na nastawione na współpracę, zróżnicowane i elastyczne środowisko pracy, z wysoką kulturą przedsiębiorczości i minimalną biurokracją.”

Kancelaria Dentons będzie kluczowym współpracownikiem i mniejszościowym wspólnikiem firmy Dentons Global Advisors, a także zapewni jej usług wsparcia.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą globalną firmą prawniczą, której utalentowany zespół w ponad 75 krajach odpowiada na światowe wyzwania i szanse. Rozwiązania prawne i biznesowe, jakie oferuje Dentons, czerpią z bogactwa i siły lokalnych społeczności, wykorzystując jednocześnie wielokrotnie nagradzane innowacje w zakresie obsługi klientów, takie jak platforma innowacji i doradztwa strategicznego Nextlaw. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również zapewnieniu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników z całego świata, Dentons zmienia status quo na rynku obsługi prawnej, wspierając działania klientów i społeczności w tzw. nowej dynamice. 
www.dentons.com

O Dentons Global Advisors

Dentons Global Advisors jest niezależną firmą doradztwa strategicznego, zapewniającą zintegrowane, multidyscyplinarne doradztwo i wsparcie dla klientów stojących przed złożonymi wyzwaniami obejmującymi wymiar prawny, reputacyjny, finansowy, regulacyjny, geopolityczny i zarządczy.

www.dentonsglobaladvisors.com.

O Albright Stonebridge Group, części Dentons Global Advisors

Albright Stonebridge Group (ASG) jest wiodącą firmą zajmującą się globalną strategią i dyplomacją handlową, która pomaga klientom zrozumieć i skutecznie poruszać się na styku sektorów publicznego, prywatnego i społecznego na rynkach międzynarodowych. Światowy zespół ASG obsługiwał klientów w ponad 120 krajach.

www.albrightstonebridge.com.

Kontakt dla mediów

Astrid Egerton-Vernon
Dentons
astrid.egerton-vernon(@)dentons.com

Anna Newby
Albright Stonebridge Group, część Dentons Global Advisors
anewby(@)albrightstonebridge.com

Melissa Kresse
Dentons Global Advisors
info(@)dentonsglobaladvisors.com

                                   
Joanna Gierak-Onoszko                     
Dentons        
joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!