Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.

Dentons ogłasza zamiar przeprowadzenia połączenia z wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, Gustavo Zacapa y Asociados, co pozwoli kancelarii poszerzyć swój zasięg w Ameryce Środkowej i kontynuować strategię wzrostu w regionie Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów.

Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą o ponad 60-letniej historii i uznanej reputacji, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jej interdyscyplinarna praktyka obejmuje obsługę spółek, postępowania sądowe oraz usługi doradcze. Kancelaria specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej, kwestiach związanych z pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu oraz sprawami regulacyjnymi, prawem podatkowym, prawem pracy, prawem administracyjnym oraz w czynnościach notarialnych.

Połączenie w Hondurasie jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons w regionie Ameryki Środkowej. Obecnie kancelaria prowadzi swoje biura w Gwatemali, Salwadorze, Panamie, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce, co w sposób unikalny pozwala na świadczenie usług transgranicznych w regionie Ameryki Środkowej i poza nią, a także umożliwia klientom dotarcie do ponad 10.000 utalentowanych prawników na całym świecie.

„Strategicznym celem Dentons jest stać się wiodącą panamerykańską firmą prawniczą w Ameryce Środkowej i w regionie Karaibów” - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Nasza kancelaria pojawiła się w tym regionie w 2016 roku, a dziś posiada więcej biur w całej Ameryce Łacińskiej i w regionie Karaibów, niż jakakolwiek inna firma prawnicza na świecie, jednocześnie będąc jedyną globalną firmą prawniczą działającą w Ameryce Środkowej. Nasz wyjątkowy wzrost pozwala nam na oferowanie klientom kompleksowego doradztwa prawnego i rozwiązań biznesowych, zarówno w regionie, jak i na całym świecie” – dodaje Joe Andrew.

„Celem Dentons jest połączenie z najbardziej elitarnymi firmami w regionie, świadczącymi usługi najwyższej jakości” - mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons i dodaje: „Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, skupiającą utalentowanych prawników z całego regionu, w tym z Kolumbii, Brazylii, Meksyku, Chile, Wenezueli, Peru, regionu Karaibów, Gwatemali, Salwadoru, Panamy, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce oraz ponad 10.000 naszych utalentowanych prawników na całym świecie.”

„Połączenie w Hondurasie stanowi kolejny istotny krok w regionie, który umożliwi naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników oraz wiodących rozwiązań w Ameryce Środkowej i poza nią” - mówi José Antonio Muñoz, Partner Zarządzający w Ameryce Środkowej.

Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne
i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!