Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza PwC przy kontrakcie zakupu zielonej energii przez Orange

Kancelaria Dentons udzieliła wsparcia prawnego firmie doradczej PwC Polska, która była głównym doradcą komercyjnym dla Orange Polska w projekcie zakupu energii odnawialnej.

Orange podpisało nową długoterminową umowę PPA (ang. Power Purchase Agreement) dotyczącą zakupu energii odnawialnej w Polsce. Kolejna lądowa farma wiatrowa dostarczająca zieloną energię na potrzeby operatora zostanie zbudowana przez ENERTRAG. Nowa instalacja, łącznie z już zabezpieczonymi dostawami czystej energii, pozwoli na zaspokojenie 30 procent zapotrzebowania energetycznego firmy Orange Polska.

To druga umowa corporate Power Purchase Agreement (cPPA) podpisana przez Orange Polska. Już dziś w Wielkopolsce pracują dwie instalacje, zaspokajające ok. 9 procent rocznego zapotrzebowania firmy na energię. W ramach nowego kontraktu do 2024 r. powstanie nowa farma wiatrowa, składająca się z 10 turbin o łącznej mocy 36 MW. Zapewnią one ponad 120 GWh zużycia energii rocznie na potrzeby Orange Polska.

„W Orange wciąż dokładamy starań, aby zmniejszyć nasz własny ślad węglowy, efektywnie gospodarując zasobami naturalnymi oraz energią, monitorując ich zużycie oraz redukując emisje dwutlenku węgla związane z naszą działalnością. Dzięki kolejnej inwestycji wiatrowej będziemy w połowie drogi do spełnienia naszej ambicji przedstawionej w strategii .Grow, czyli czerpania w 2025 r. co najmniej 60 procent energii ze źródeł odnawialnych. Cieszę się, że tym samym wspieramy rozwój mocy odnawialnych nad Wisłą”, powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Konieczne jest podjęcie trwałych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu, a sukces biznesowy nie powinien odbywać się kosztem środowiska. Dlatego działania wspierające ochronę klimatu są jednym z priorytetowych celów Grupy Orange, wyrażonych w globalnej strategii Engage 2025.

Orange Polska w pełni wpisuje się w ten plan. Wiosną firma ogłosiła swoje ambicje klimatyczne, deklarując, że do 2025 roku zmniejszy swoje bezpośrednie oraz pośrednie emisje własne aż o 65 procent (względem roku bazowego – 2015). Nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej netto (Net Zero Carbon) najpóźniej do 2040 roku – zarówno dla emisji własnych, jak i całego łańcucha wartości.

„Coraz częściej widzimy, że biznes szuka odpowiedzialnych sposobów na zaspokojenie podstawowych potrzeb związanych ze swoja działalnością operacyjną. Dziś kwestie neutralności klimatycznej stają się nie tylko trwałym, ale i strategicznym elementem zarządzania, a udział OZE w miksie energii stale rośnie – zarówno w Polsce, jak i w regionie. Kontrakty cPPA jako zabezpieczenie rynku to instrument w Polsce stosunkowo nowy, jednak taka formuła finansowania inwestycji w energię odnawialną z każdym rokiem zyskuje na popularności. Jesteśmy przekonani, że to kierunek, który będzie kluczowy w kolejnych latach, dlatego chętnie podejmujemy się doradztwa w tym zakresie”, powiedziała Agnieszka Kulińska, partner w Zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych, która nadzorowała projekt ze strony kancelarii Dentons. Klientowi doradzali Michał Motylewski (managing counsel) i Piotr Michajłow (senior associate) z tego samego zespołu.

Wsparcia technicznego w projekcie udzieliła firma Wind Prospect.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

O Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy internet światłowodowy, 4G LTE oraz #hello5G. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla 16 mln klientów oraz szerokopasmowy internet do ponad 2,7 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się już 5.6 mln gospodarstw domowych w kraju. Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

O PwC

Celem PwC jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Firma działa w 155 krajach. Zatrudnia ponad 284 tysięcy osób, które dostarczają klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!