Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza przy sprzedaży Grupy eSky

Kancelaria Dentons wspierała założycieli Grupy eSky oraz fundusz Syntaxis Capital przy sprzedaży większościowego pakietu akcji na rzecz funduszu należącego do MCI Capital.

Wartość transakcji, która obejmuje również dokapitalizowanie spółki, to około 158 milionów złotych. Założyciele eSky pozostają aktywnymi udziałowcami kontrolującymi 45 procent akcji w spółce. Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane zgodą UOKiK oraz instytucji finansowych.

Grupa eSky to działające w oparciu o zaawansowaną technologię internetowe biuro podróży, umożliwiające kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie noclegów, wynajmowanie samochodów oraz zakup ubezpieczeń podróżnych. Grupa prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach świata i jest liderem rynku w Europie Środkowo-Wschodniej oraz czołowym graczem w Ameryce Południowej.

Na czele zespołu doradzającego przy transakcji stali partner Paweł Grabowski oraz managing counsel Michał Wasiak, wspierani przez prawniczki: Dagmarę Przybytniowską oraz Katarzynę Kozak z Zespołu Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć oraz Katarzynę Mazur z Zespołu Bankowości i Finansów.

W 2014 r. kancelaria Dentons doradzała Syntaxis Capital przy inwestycji w Grupę eSky.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!