Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza przy finansowaniu rozbudowy największej farmy wiatrowej w Polsce

Zespoły Bankowości i Finansów oraz Energetyki i Zasobów Naturalnych kancelarii Dentons doradzały instytucjom finansującym, w tym Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju, DNB Bank Polska, mBank, Bankowi Pekao oraz PZU, w związku z finansowaniem udzielonym spółce celowej Potęgowo Mashav na rozbudowę farmy wiatrowej Potęgowo.

Uzyskane finansowanie zostanie wykorzystane na rozbudowę największej farmy wiatrowej w Polsce o dodatkowe 37,4 MW (projekt Wieliszewo). Po zakończeniu budowy łączna moc elektrowni Potęgowo wyniesie 256,9 MW.

Zakres prac prawników Dentons obejmował przygotowanie, negocjacje i udział w podpisaniu dokumentów finansowania, a także przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz zapewnienie wsparcia w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Prawnicy z zagranicznych biur Dentons wspierali transakcję w zakresie luksemburskich, angielskich oraz izraelskich aspektów finansowania, w tym wydawania zagranicznych opinii prawnych.

„Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy okazję służyć naszym doświadczeniem w zakresie finansowania projektów OZE i ponownie doradzać przy tej prestiżowej i unikalnej inwestycji. Ze szczególnym zaangażowaniem i przyjemnością wspieramy inwestorów i instytucje finansujące, które podejmują się wdrażania projektów mających na celu redukcję emisji CO2 w Polsce i innych krajach Europy”, powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, nadzorujący i prowadzący transakcję.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą podróż, której celem jest zbudowanie największej farmy wiatrowej w Polsce. Ta rozbudowa to kolejny kamień milowy na ścieżce naszych ambitnych planów dotyczących polskiego sektora energetyki odnawialnej, osiągnięty z wykorzystaniem sprawdzonej technologii i przy udziale godnych zaufania partnerów”, powiedział Tomer Eizenberg, CEO Mashav Energia.

Piotr Nerwiński był wspierany przez Justynę Jamroży (senior associate) oraz Martę Borowską (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzali Agnieszka Kulińska (partner), Michał Motylewski (managing counsel) oraz Lena Boczkaja (associate) z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.

Potęgowo Mashav jest spółką celową kontrolowaną przez Israel Infrastructure Fund.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager                           

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!