Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza PKO Bankowi Polskiemu przy udzieleniu finansowania dla Grupy VSB na budowę farmy wiatrowej o mocy 42,6 MW

Warszawski zespół kancelarii Dentons doradzał na rzecz PKO Banku Polskiego w związku z finansowaniem udzielonym Grupie VSB na budowę lądowej farmy wiatrowej Baranów–Rychtal o mocy 42,6 MW. Na inwestycję składa się 11 turbin wiatrowych zlokalizowanych w południowej Wielkopolsce, w gminach Baranów i Rychtal. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2021 roku. Uruchomienie turbin jest planowane na 2023 rok.

Zakres prac prawników Dentons obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawcy w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania, a także w związku z przeprowadzeniem prawnego due diligence projektu. Dokumenty transakcyjne były sporządzone pod prawem polskim i obejmowały między innymi umowę hedgingową.

Projekt nadzorował Mateusz Toczyski, partner współkierujący globalną praktyką Bankowości i Finansów w Dentons, a bezpośrednio prowadził go managing counsel Tomasz Zwoliński, którego wspierali senior associate Marcin Gruszka i associate Wiktor Zień z warszawskiego Zespołu Bankowości i Finansów. Pracami Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych kierowali partnerzy Agnieszka Kulińska i Christian Schnell.

„Doradztwo na rzecz PKO Banku Polskiego to zawsze ogromna przyjemność i wyróżnienie, zwłaszcza kiedy mamy możliwość zaoferowania wsparcia prawnego w projekcie z sektora energetyki odnawialnej, co idealnie wpisuje się w nasze cele ESG i zrównoważonego rozwoju”, powiedział Mateusz Toczyski.

„Cieszymy się z doradztwa przy tym projekcie. Konstrukcja i zabezpieczenie transakcji tego rodzaju i charakteru to nasz sposób na wspieranie prowadzenia biznesu w sposób bardziej zrównoważony”, dodał Tomasz Zwoliński.

PKO Bank Polski jest największym bankiem w Polsce; wartość jego aktywów wynosi 403,5 miliarda złotych. W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku wypracował prawie 3,7 miliarda złotych zysku netto. Bank obsługuje 11 milionów klientów detalicznych.

Grupa VSB z siedzibą w Dreźnie jest jednym z wiodących dostawców kompleksowych usług w ramach energetyki odnawialnej. VSB projektuje i buduje farmy wiatrowe i parki fotowoltaiczne w 22 lokalizacjach w Europie i Azji. Od 1996 roku Grupa oddała do użytku ponad 700 elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej ok. 1,1 GW i wolumenie inwestycji wynoszącym 1,7 miliarda euro.

***

O Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Gierak-Onoszko
Public Relations & Communications Manager
T: +48 22 2425 125 | M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!