Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza ORCO Property Group przy sprzedaży Złotej 44, najwyższego apartamentowca w UE

<p style="text-align: justify;">Zespół Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons doradzał ORCO Property Group, deweloperowi działającemu na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich, przy sprzedaży luksusowego apartamentowca przy ulicy Złotej 44 w Warszawie na rzecz Skyline Residential Sarl, spółki joint venture amerykańskiego funduszu Amstar, oraz BBI Development, polskiej firmy działającej na rynku nieruchomości. Wartość transakcji to 63 miliony euro.</p>

>

Budynek składa się z 251 apartamentów usytuowanych na 192 metrach wysokości i 54 piętrach, co czyni go obecnie najwyższym apartamentowcem w Unii Europejskiej. Został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda, wybitnego amerykańskiego architekta polskiego pochodzenia. Znajduje się w samym centrum Warszawy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki, hotelu Intercontinental oraz biurowców Rondo 1 i WFC.

Budowa rozpoczęła się w 2008 roku, ale prace zostały wstrzymane pod koniec 2013. W ci?gu tych pięciu lat inwestycja napotkała liczne problemy, jednym z nich był wpływ kryzysu finansowego na europejski rynek nieruchomości. Bryła „Żagla Libeskinda” jest prawie ukończona ale całkowity projekt jest nadal w toku.

Transakcję nadzorowała Monika Sitowicz, partner Zespołu Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons w Warszawie, wspierana przez Jakuba Sobotkowskiego, Counsela. Oprócz Złotej 44, mecenas Sitowicz doradzała ORCO Property Group przy wielu innych projektach sektora hotelowego i mieszkaniowego w Polsce.

Monika Sitowicz powiedziała: “Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy reprezentować ORCO przy projekcie Złota 44 i jego sprzedaży. Ten prestiżowy wysokościowiec odmienił centrum Warszawy. Teraz, gdy jego budowa jest już prawie ukończona i zostały udzielone wszelkie wymagane pozwolenia, życzymy nowemu nabywcy szybkiego dokończenia inwestycji i czekamy na otwarcie w przyszłym roku”.

BBI Development planuje dokończyć apartamentowiec w pierwszym kwartale 2015 roku, będzie nim następnie zarz?dzać, zajmie się też sprzedaż? powierzchni.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!