Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza ING Bankowi Śląskiemu przy udzieleniu finansowania dla ABO Wind na budowę farmy wiatrowej o mocy 19,5 MW

Międzynarodowy zespół kancelarii Dentons doradzał na rzecz ING Banku Śląskiego w związku z finansowaniem o wartości 127 milionów złotych udzielonym niemieckiemu deweloperowi ABO Wind na budowę farmy wiatrowej zlokalizowanej w województwie wielkopolskim.

Zakres prac prawników Dentons obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawcy w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania. Dokumenty transakcyjne były sporządzone pod prawem polskim i niemieckim, i obejmowały między innymi umowę hedgingową.

ABO Wind jest jednym z liderów rynku europejskiego w zakresie rozwoju projektów w sektorze energetyki odnawialnej. Od 1996 roku firma uruchomiła i sprzedała projekty wiatrowe i słoneczne o mocy ponad 3700 megawatów, a wybudowała około połowę z nich.

Transgraniczny projekt nadzorował partner Piotr Nerwiński, wspierany przez Justynę Jamroży (senior associate) oraz Katarzynę Kaptur (associate), z Zespołu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons. W transakcję zaangażowani byli prawnicy z biura Dentons we Frankfurcie: Bernhard Gemmel (partner) i Thomas Voss (partner).

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager

T: +48 22 242 51 25| M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!