Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Dentons doradza Enterprise Investors przy finansowaniu inwestycji w polskiego lidera technologii wykrywania dronów

Dentons doradzał Enterprise Investors, jednej z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z finansowaniem nabycia znaczącego pakietu mniejszościowego w spółce Advanced Protection Systems (APS), będącej największym niezależnym polskim producentem ultraprecyzyjnych radarów i systemów antydronowych. Finansowania udzielił Bank Pekao. 

Dzięki wsparciu Enterprise Investors APS planuje utrzymać swój dynamiczny wzrost i zwiększyć tempo, w jakim rozwija swoje możliwości technologiczne, produkcyjne i organizacyjne. 

Dentons zapewnił kompleksowe wsparcie na rzecz Enterprise Investors przy negocjowaniu i zawarciu dokumentacji finansowej, która wymagała doradztwa pod prawem polskim, angielskim i luksemburskim. 

Transgraniczny projekt prowadził counsel Paweł Długoborski, a nadzorował partner Bartosz Nojek przy wsparciu Aleksandry Czyż (senior associate), Mateusza Ciechomskiego (associate) i Darii Dąbrowskiej (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons. W kwestiach z zakresu prawa angielskiego doradzał Mark Segall, partner w warszawskim zespole. Dodatkowo, w transakcję zaangażowany był zespół z biura w Luksemburgu w składzie Stephane Hadet (partner), Christophe Renaudin (counsel), Yifan Zhang (senior associate) oraz Arnida Alija (associate). 

Firma Enterprise Investors działa od 1990 r. i w tym czasie utworzyła dziesięć funduszy. Fundusze te zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,2 mld EUR w 155 spółki i zakończyły inwestycje w 137 spółkach. 

APS to pionier rynku działający w obszarze wysokich technologii. Spółka została założona przez dr. Macieja Klemma, CEO, oraz dr. Radosława Piesiewicza, COO. Własna technologia radarowa umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne wykrywanie i klasyfikację wielu obiektów LSS (z ang. low, small and slow – małe, nisko i wolno latające), i jest wspierana intuicyjnym oprogramowaniem, które można skonfigurować odpowiednio do potrzeb. 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!