Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza EBOR, DNB i EKF przy udzieleniu finansowania o wartości 350 milionów złotych na budowę farm wiatrowych przez spółki należące do funduszy DIF Capital Partners

Warszawski zespół kancelarii Dentons doradzał na rzecz EBOR, DNB Bank ASA oraz EKF, Duńskiej Agencji Kredytów Eksportowych, w związku z finansowaniem udzielonym polskim spółkom należącym do funduszy DIF Capital Partners na nabycie, budowę i zarządzanie farmami wiatrowymi Grajewo i Sulmierzyce o łącznej mocy 63,1 MW. Udział EBOR w finansowaniu wynosi 175 milionów złotych, pozostałe 50 procent kwoty finansowania zapewnił bank DNB, z czego 70 procent zabezpieczyły gwarancje EKF.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawców w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania. Dokumenty finansowe były sporządzone pod prawem angielskim i polskim, i obejmowały między innymi umowę hedgingową. Jest to kolejne finansowanie projektu w sektorze energetyki odnawialnej, przy którym kancelaria Dentons doradzała EBOR, DNB i EKF, poprzednio jako członkom innych konsorcjów.

„To była prawdziwa przyjemność i zaszczyt móc wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i ponownie współpracować z takimi instytucjami, jak EBOR, DNB i EKF przy finansowaniu zielonej energii w Polsce”, powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons, który nadzorował transakcję. „Wspieranie instytucji finansujących w tym projekcie lądowych farm wiatrowych było niezwykle satysfakcjonujące i cieszy nas, że mieliśmy okazję pracować przy kolejnej inwestycji mającej na celu redukcję emisji CO2 w Polsce”, dodała Justyna Jamroży, senior associate w warszawskim zespole.

Piotra Nerwińskiego w tym projekcie wspierały Justyna Jamroży (senior associate) oraz Katarzyna Kaptur (associate) z warszawskiego Zespołu Bankowości i Finansów. W kwestiach z zakresu prawa angielskiego doradzał Mark Segall, partner w warszawskim zespole.

Farmy wiatrowe Grajewo i Sulmierzyce, o mocy odpowiednio 40 MW i 23,1 MW, mają generować ponad 182,4 GWh odnawialnej, zeroemisyjnej energii elektrycznej rocznie, ograniczając emisję dwutlenku węgla o prawie 140 000 ton rocznie i tym samym przyczyniając się do przeciwdziałania zmianom klimatycznym w Polsce.

***

O Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Gierak-Onoszko

Public Relations & Communications Manager
T: +48 22 2425 125 | M: +48 507 836 064

E: joanna.gierak-onoszko(@)dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!