Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Dentons doradza BGK i KUKE przy finansowaniu innowacyjnych projektów inwestycyjnych HiProMine

Dentons doradzał Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. (KUKE) przy udzieleniu finansowania, w tym długoterminowego kredytu inwestycyjnego z gwarancją KUKE o wartości 32,37 milionów euro na rzecz spółki HiProMine. Środki zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie nowego zakładu produkcji materiałów paszowych dla zwierząt w Karkoszowie (woj. lubuskie) oraz Centrum Genetycznego rozrodu i hodowli owadów w Robakowie (woj. wielkopolskie). Obydwa projekty są w trakcie budowy, a rozpoczęcie produkcji w nowych zakładach planowane jest na pierwsze półrocze 2024 roku. 

To pierwsze finansowanie udzielone przez BGK w formule project finance z wykorzystaniem gwarancji KUKE dla inwestycji generujących eksport.  

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie BGK i KUKE w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz zabezpieczeń. 

„Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i przyczynić się do rozwoju działalności HiProMine w Polsce. Współpraca ze wszystkimi uczestnikami transakcji była niezwykle satysfakcjonująca i z radością wyrażamy nasze uznanie dla profesjonalizmu i zaangażowania wykazanego przez wszystkie zaangażowane strony”, powiedział Tomasz Zwoliński, partner w Zespole Bankowości i Finansów, który nadzorował i prowadził transakcję. 

Tomasz Zwoliński doradzał przy wsparciu Jakuba Zienkiewicza (counsel) oraz Dominiki Krysiak-Bogdzio (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. Przy projekcie pracowali także prawnicy z Praktyki Dotacji, Zachęt Rozwojowych i Innowacji działającej w ramach Zespołu Prawa Podatkowego: Michał Turczyk (partner), Grzegorz Kukowka (senior associate) i Aleksandra Jurga-Więckowska (associate). 

Notowana na NewConnect spółka HiProMine jest dostawcą alternatywnego białka na skalę europejską. Wytwarzane jest ono dzięki innowacyjnej, autorskiej technologii przemysłowej hodowli owadów. Produkcja gwarantuje minimalne zużycie wody, znikomą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do hodowli innych zwierząt gospodarskich, produkty bez antybiotyków i GMO oraz stuprocentowe wykorzystanie surowca. Oferta produktowa spółki skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych, pasz dla hodowli ryb i zwierząt gospodarskich, a także ogrodnictwa. 

 

O kancelarii Dentons 
Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 21 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com 
 

Kontakt dla mediów 
 

Iga Niewiadomska 

Public Relations & Communications Manager  

T: +48 22 242 55 30 | M: +48 608 007 828 

E: iga.niewiadomska@dentons.com  

Monika Grzybowska-Fragoso 

Marketing & Business Development Manager  

T: +48 22 242 56 67 | M: +48 664 145 043 

E: monika.grzybowska-fragoso(@)dentons.com  

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!