Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza Banco Santander, Santander Bank Polska, EBI, CaixaBank i EKF przy finansowaniu o wartości 674 milionów złotych na budowę sześciu farm wiatrowych EDP Renewables

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał na rzecz Banco Santander, Santander Bank Polska, Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), CaixaBank i EKF, duńskiej Agencji Kredytów Eksportowych, w związku z finansowaniem udzielonym spółkom należącym do EDP Renewables na finansowanie budowy i eksploatacji sześciu lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy około 150 MW. Udział EBI w finansowaniu wynosi 304 miliony złotych, a Banco Santander, Santander Bank Polska i CaixaBank zapewnią pozostałą kwotę finansowania, 370 milionów złotych, której część zostanie zabezpieczona gwarancją ECA udzieloną przez EKF.

Portfolio obejmuje sześć farm wiatrowych zlokalizowanych w różnych częściach Polski, tj. farm Kozłowo, Krasin, Lichnowy, Chojnice, Piątkowo oraz Bogoria. Część projektów jest w zaawansowanej fazie budowy lub w fazie operacyjnej.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie stron finansujących w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz gwarancji, przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz doradztwo w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Dokumenty finansowe były sporządzone pod prawem angielskim i polskim.

„Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wesprzeć naszych klientów w tej ważnej transakcji. Skala i struktura finansowania tego projektu są unikalne i jest to jedno z najbardziej znaczących finansowań na polskim rynku”, powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons, który nadzorował transakcję. „Cieszy nas również to, iż obserwujemy wzrost skali inwestycji prywatnych na rzecz projektów zrównoważonego rozwoju w Polsce dzięki zaangażowaniu multilateralnych instytucji finansowych, które odgrywają kluczową rolę w wysiłkach mających na celu walkę ze zmianami klimatu”, dodał.

Piotra Nerwińskiego w tym projekcie wspierał Jakub Walawski (associate), Tomasz Zwoliński (managing counsel) oraz Katarzyna Kaptur (associate) z warszawskiego Zespołu Bankowości i Finansów. W kwestiach z zakresu prawa angielskiego doradzał Mark Segall, partner w warszawskim zespole. W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzali Agnieszka Kulińska (partner), Lena Boczkaja, Filip Raubo i Piotr Michajłow (senior associates) oraz Mikołaj Kępas (associate) z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.

***

O Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, łączącą wybitnie utalentowany zespół 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów, w tym 12 000 prawniczek i prawników, w ponad 200 lokalizacjach w więcej niż 80 krajach, z wyzwaniami i możliwościami, przed jakimi staje świat. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również nagradzanemu sposobowi obsługi klientów, Dentons zmienia status quo, wspierając cele swoich klientów. www.dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!