Izba

Debata „Kierunek Zachód. Jak Polska powinna zacieśniać więzi gospodarcze z państwami świata zachodniego” z udziałem Moniki Constant

Podczas debaty poświęconej geopolityce zorganizowanej w redakcji „Rzeczpospolitej” uczestnicy zastanawiali się nad tym, jak Polska powinna zacieśniać więzi gospodarcze z państwami świata zachodniego.

Według wicedyrektora Departamentu Handlu i Współpracy w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Panu Aleksander Siemaszko, wojna w Ukrainie pokazała potrzebę „jedności i wzmocnienia wspólnoty Zachodu”, a także jego „odporności”. 

Współpraca z Federacją Rosyjską wydaje się niemożliwa dopóki „nie zajdą tam gruntowne zmiany”, tak też podkreślił dr. hab. Piotra Wachowiaka, rektor SGH.

W ciągu debaty nie zabrakło poruszenia tematu biznesu, w tym, inwestycji na rynku polskim. Uczestnicy zastanowi się nad ewolucją zachodnich inwestycji. Czy zachodni inwestorzy wyczekują na rozwój sytuacji w Polsce, zanim podejmą decyzję o zainwestowaniu w naszym kraju?

Na ten temat wypowiedziała się Monika Constant, Dyrektorka Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, która stwierdziła, że obecnie rzeczywiście jest moment zawahania u nowych inwestorów, którzy nigdy nie byli na polskim rynku. Jednak, widzą oni także szansę w Polsce, która po ustaniu działań wojennych, będzie pierwszym krajem udzielającym pomoc w odbudowie Ukrainy. 

Więcej informacji o debacie >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!