Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Daniel Trzaskowski prezesem zarządu Carefleet

Warszawa, 8 maja 2023

Komunikat prasowy

Daniel Trzaskowski od 4 maja br. przejmuje stery zarządu Carefleet S.A. Zastąpił na tym stanowisku  Frederica Lustiga, dotychczasowego prezesa zarządu flotowej spółki.

- Carefleet jest dziś firmą w doskonałej kondycji, o ugruntowanej pozycji, cieszącą się zaufaniem i lojalnością swoich klientów. Jestem przekonany, że w przyszłości może stać się także ambasadorem nowych trendów w zakresie mobilności – polscy właściciele flot samochodowych na takie rozwiązania czekają i na nie zasługują. Liczę, że będę mieć w tym swój udział i wspólnie z zespołem Carefleet i Grupy  EFL jeszcze mocniej zaznaczymy naszą pozycję na rynku. W szczególności będę dążyć do tego, aby nasze usługi flotowe były jeszcze bardziej elastyczne i dopasowane do dynamicznie zmieniających się potrzeb przedsiębiorców – powiedział Daniel Trzaskowski, nowy prezes Carefleet.

- Jesteśmy przekonani, że nowy prezes Carefleet z innowacyjnym i świeżym spojrzeniem obejmując stery w jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm flotowych w Polsce, nie tylko wzmocni pozycję spółki na rynku car fleet managementu, ale też odważnie wkroczy w nowy rozdział w swojej historii – powiedział Radosław Woźniak, prezes EFL.

Carefleet należy do Grupy EFL i jest częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole. W skład Grupy EFL poza EFL oferującym usługi leasingowe wchodzą też spółka faktoringowa Eurofactor oraz specjalizująca się w wynajmie pojazdów ciężkich spółka TRUCK CARE.

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży CFM

Daniel Trzaskowski karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął w 2001 roku na stanowisku doradcy serwisowego w Opel Nivette. Początkowo odpowiadał za obsługę klientów indywidualnych, a z czasem przeszedł do Centrum Obsługi Firm, gdzie opiekował się dużymi klientami flotowymi.

W latach 2003-2008 rozwijał Dział Techniczny w Nivette Fleet Management (NFM), kierując jego pracami i zarządzając flotą 1500 pojazdów. W latach 2008 - 2010 stworzył od podstaw Centrum Techniczne i prowadził Departament Car Fleet Management w ramach Bankowego Funduszu Leasingowego (obecnie PKO Leasing S.A.).

Od 2010 roku był zawodowo związany z Volkswagen Financial Services, gdzie jako Dyrektor Biznesu Flotowego odpowiadał za sprzedaż flotową, Centrum Techniczne oraz remarketing. W latach 2021 – 2022 pełnił również funkcję Chief Digital Officera, gdzie odpowiadał między innymi za otwarcie oraz rozwój Volkswagen Financial Services STORE.

Dotychczasowe doświadczenie zaowocowało w latach 2014-2019 powołaniem Trzaskowskiego do Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. W 2019 roku zdobył tytuł „Osobowości Flotowej” w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez magazyn Fleet.

Daniel Trzaskowski jest również wykładowcą i członkiem rady programowej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Prowadzi szkolenia i prelekcje na temat zmieniającej się mobilności i trendów związanych m.in. z rynkiem flotowym, polityką flotową oraz kalkulacją kosztów TCO (total cost of ownership).

W 2019 zdobył tytuł  doktora nauk inżynieryjno-technicznych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

***

Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm z branży Car Fleet Management. Od ponad 20 lat jest częściąGrupy Crédit Agricole, jednej z największych grup bankowych w Europie. Firma specjalizuje się w outsourcingowych modelach finansowania i zarządzania firmowymi flotami pojazdów. Flagowym produktem Carefleet jest wynajem długoterminowy – rozwiązanie, które łączy atrakcyjne finansowanie służbowych samochodów z ich kompleksową obsługą techniczną i administracyjną. Obecnie Spółka zarządza flotą niemal 17 000 samochodów i znajduje się w pierwszej piątce największych firm CFM należących do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Firmę wyróżniono między innymi: Diamentami Forbesa, godłem Fleet Derby i Gazele Biznesu.

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Natalia Czarkowska

Carefleet S.A.

Specjalista ds. Marketingu

691 481 478

natalia.czarkowska@carefleet.com.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!