Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Dane o produkcji i sprzedaży detalicznej kluczowe dla złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,4537 (osłabienie złotego o 0,2%). W pierwszej części tygodnia kurs EURPLN kształtował się w trendzie spadkowym w ślad za rosnącym kursem EURUSD. W kierunku umocnienia złotego oddziaływało również obniżenie światowej awersji do ryzyka, które znalazło odzwierciedlenie w spadku indeksu VIX. Pod koniec tygodnia doszło do korekty i osłabienia złotego, który powrócił do poziomów zbliżonych do poniedziałkowego otwarcia. Istotna z punktu widzenia rynku walutowego była publikacja niższych od oczekiwań danych o inflacji w USA, która przyczyniła się do osłabienia dolara względem euro. Jej wpływ na kurs EURPLN był jednak ograniczony.

Uważamy, że opublikowane dzisiaj rano dane z Chin są neutralne dla kursu złotego. W tym tygodniu kluczowe dla kursu polskiej waluty będą publikacje krajowych danych o produkcji przemysłowej (czwartek) oraz sprzedaży detalicznej (piątek). Dane o produkcji przemysłowej mogą oddziaływać w naszej ocenie w kierunku umocnienia złotego, podczas gdy dane o sprzedaży detalicznej będą miały najprawdopodobniej przeciwny wpływ. Przewidziane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i zeświatowej gospodarki będą naszym zdaniem neutralne dla kursu polskiej waluty.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!