Aktualności firm stowarzyszonych

Dachser z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

Dachser, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

Certyfikacja oddziału w Atlancie to kolejny kamień milowy w zakresie ekspansji działalności Dachser dla branży medycznej i farmacji. Pod koniec 2018 r. operator uzyskał certyfikat CEIV Pharma dla swojego europejskiego oddziału przy frankfurckim porcie lotniczym. Pół roku później, otrzymał także uprawnienia dla dwóch azjatyckich lokalizacji – w Bombaju i Hajdarabadzie.

„Nasze lokalizacje w Niemczech, Indiach i Stanach Zjednoczonych umożliwiają nam obsługę klientów w tzw. sektorze Life Science & Healthcare w kluczowych regionach na całym świecie”, mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser. „Certyfikat potwierdza, że spełniamy najwyższe standardy usług i jakości poprzez zapewnienie jednolitych procesów oraz spójną sieć. W efekcie nasi klienci korzystają z bezpiecznych, zgodnych i wydajnych usług transportu lotniczego” – dodaje.

***

Więcej niż międzynarodowe standardy

Certyfikat IATA, jako standard branżowy, oznacza spełnianie szczególnych wymagań nadawców produktów farmaceutycznych. Uzyskanie certyfikatu CEIV Pharma potwierdza, że obsługa farmaceutyków przez Dachser spełnia, a nawet przewyższa międzynarodowe wymogi, wynikające m.in. z Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP) Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), standardów Farmakopei Amerykańskiej (USP) czy przepisów dotyczących kontroli temperatury IATA. Proces certyfikacji obejmował szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, przegląd procedur obsługi przesyłek w temperaturze kontrolowanej w kontekście nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej oraz szczegółową ocenę tych złożonych procesów przez dwóch niezależnych audytorów.

Dachser, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Dzięki około 30 600 pracownikom w 399 lokalizacjach na całym świecie Dachser wypracował w 2018 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości blisko 5,6 mld euro. W tym samym roku operator logistyczny obsłużył łącznie 83,7 mln przesyłek o wadze 41,3 mln ton. Dachser jest reprezentowany przez organizacje krajowe w 44 państwach.

Więcej informacji na temat  Dachser można znaleźć na stronie www.dachser.pl.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!