Aktualności firm stowarzyszonych

DACHSER wzmacnia własną sieć lotniczą, zwiększając swoje zdolności przewozowe w 2021 r.

Działania zapoczątkowane w ubiegłym roku pozwoliły DACHSER Air & Sea Logistics zwiększyć swoje zdolności przewozowe w 2021 r. Od połowy stycznia własna sieć połączeń cargo będzie obsługiwać trasy  Hongkong-Frankfurt i Frankfurt-Chicago w obie strony.

DACHSER Air & Sea Logistics

„Pod koniec ubiegłego roku skutki wzrostu e-commerce pogłębiły problemy z przepustowością sieci logistycznej" – powiedział Timo Stroh, Head of Global Air Freight w DACHSER. "W lutym, w okresie poprzedzającym Chiński Nowy Rok, będziemy świadkami ponownego wzrostu wolumenu przewozów. Zwiększona wydajność własnej sieci lotniczej DACHSER zapewnia naszym klientom niezawodność i sprawia, że jesteśmy mniej podatni na skutki niestabilnej sytuacji na rynku”.

Dzięki stworzeniu w ubiegłym roku własnej sieci połączeń lotniczych o optymalnej efektywności, DACHSER zapewnił swoim klientom bezpieczeństwo i stabilność na najważniejszych trasach między Europą, Azją i Stanami Zjednoczonymi. Gdy w wyniku pandemii koronawirusa duża część samolotów pasażerskich została uziemiona, transport towarów jako dodatkowych ładunków nie był już możliwy, co miało wpływ na światową zdolność przewozową frachtu lotniczego. Skutki tych ograniczeń są odczuwalne do dziś

Transport bez przeszkód

Zwiększając możliwości przewozowe sieci lotniczej DACHSER, firma odpowiada na potrzeby rynku. Stałe czasy tranzytu sprawiają, że usługa jest niezawodna i umożliwia klientom planowanie z wyprzedzeniem. Połączenie sieci drogowej, lotniczej i morskiej pozwala firmie DACHSER szybko reagować na zmianę sytuacji na trasach w Europie oraz przyspieszać odbiór i realizacje dostaw. "Dzięki możliwościom globalnej sieci możemy zaoferować naszym klientom solidne i niezawodne rozwiązania transportowe" – powiedział Stroh. Dalsza rozbudowa sieci lotniczej jest zaplanowana na drugi kwartał, więc DACHSER będzie dobrze przygotowany do tego, aby poradzić sobie w warunkach niepewności rynkowej również w 2021 roku.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!