Podsumowanie wydarzeń  •  Izba

Czas na nowe partnerstwa - relacja z Polsko-Francuskiego Forum Kosmetycznego

W dniach 4-5 października odbyło się pierwsze Polsko-Francuskie Forum Kosmetyczne organizowane przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

Zakończyliśmy pierwszą edycję polsko-francuskiego Forum Kosmetycznego, w którym udział wzięły firmy z Francji poszukujące w Polsce nowych partnerów biznesowych. To były intensywne dwa dni spotkań i prelekcji na temat potencjału polskiego rynku kosmetycznego.

Rozpoczęliśmy od spotkania w siedzibie Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) i prezentacji sytuacji ekonomicznej Polski, a także aspektów prawnych prowadzenia działalności przedstawionych przez Panią Ewę Weinar z kancelarii Wołoszański & Partners Law Firm. Następnie odbyła się seria spotkań z kupcami z polskich firm kosmetycznych:

  • Pollena-Aroma,
  • ILI OLA Aleksandra Kubas Skincare,
  • MPS International Sp. z o.o.,
  • ACC Chemicals,
  • Heiligmann-Laboratories.

Popołudniu gościliśmy w Ambasadzie Francji w Polsce, a zakończeniem intensywnego dnia była wspólna kolacja, w której wziął udział Francois Colombie, Wiceprezes CCIFP, który mówił o praktycznych stronach współpracy z polskimi firmami. W środę udaliśmy się z wizytą do jednej z największych fabryk kosmetyków w grupie L'Oréal w podwarszawskich Kaniach, gdzie spotkaliśmy się z Dyrektor Generalną fabryki, a następnie poznaliśmy w praktyce proces produkcji kosmetyków.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Forum, a szczególnie francuskim firmom, które wzięły w nim udział: Bachem, HERBAROM, BIOLANDES, SARL ADYA FOILS, Diffusions Aromatiques Sas i @Isope Provence oraz ekipie CCIFP zaangażowanej w organizację Forum. Wydarzenie było objęte patronatem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!