Aktualności firm stowarzyszonych

„CSR: Chcemy zmieniać świat - ale od czego zacząć? Proces przygotowania firmy do realizacji projektów społecznych. "

Adwokat Joanna Mamczur – prawnik międzynarodowy i założycielka Kancelarii Adwokackiej Mamczur Law Firm (www.mamczur.com) ma przyjemność poinformować, że w dniu 8 stycznia przeprowadziła spotkanie online w języku francuskim na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) ze stycznia 2021 roku:

„Chcemy zmieniać świat, ale od czego zacząć? Proces przygotowania firmy do realizacji projektów społecznych. "

Adwokat Joanna Mamczur, prawnik francuskojęzyczny, prowadząca praktykę adwokacką w Warszawie - omówiła proces przygotowania firmy do realizacji projektów społecznych.

Podczas webinarium Joanna Mamczur przedstawiła przykłady projektów, które mogą być wdrożone przez firmy w ich działalności operacyjnej lub strategicznej.

Wyjaśniła również:

- jak rozwijać takie projekty dla swoich firm,

- z jakich narzędzi i metodologii korzystać przy wdrażaniu CSR oraz

- jak angażować pracowników i partnerów w takie działania.

Adw. Joanna Mamczur jest polskim prawnikiem specjalizującym się w międzynarodowym prawie gospodarczym, w tym we wsparciu prawnym i transakcyjnym zagranicznych podmiotów na polskim rynku oraz polskich przedsiębiorstw w rozwoju na nowych rynkach. Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy z klientami korporacyjnymi, MŚP i startupami. Wykształcona na Uniwersytetach w Paryżu (Magister prawa francuskiego), Niemczech (LL.M. Finance – Institute for Law and Finance, Frankfurt am Main – dyplom w światowej czołówce obok Harvard Law School) i w Polsce. Od 2010 roku jest członkiem Okręgowej Izby  Adwokackiej w Warszawie. Posiada dyplom studiów Executive MBA.

Joanna Mamczur jest pasjonatką zrównoważonego rozwoju firm i działań, które możemy podjąć w naszych firmach, aby wspierać projekty ważne dla środowiska i lokalnej społeczności.

Doświadczenie prelegentki w CSR wynika w dużej mierze z jej zaangażowania w JCI, światowe stowarzyszenie młodych przedsiębiorców, profesjonalistów i aktywnych obywateli, które współpracuje z ONZ (Junior Chamber International, fr. Jeune Chambre Economique Internationale, www.jci.cc).

Joanna Mamczur jest członkiem Zarządu Krajowego JCI Poland, pełniła funkcję Prezydenta Krajowego w 2019 i 2020 roku; po wyborach na Światowym Kongresie JCI – od stycznia 2021 roku będzie działać na szczeblu europejskim w JCI European Development Council jako liderka międzynarodowego zespołu.

JCI jest organizacją akredytowaną przez ONZ; liczy ponad 150 000 członków w ponad 100 krajach świata, w ponad 5000 lokalizacji – realizując tysiące projektów i działań w zakresie CSR rocznie.

W JCI zarządzanie projektami koncentruje się na wspólnych działaniach, doświadczeniach i przedsiębiorczości. Działanie JCI polega na stworzeniu projektu, który odpowiada na potrzebę lub problem lokalnej społeczności, określeniu, czy przynosi on wartość dodaną w porównaniu z innymi istniejącymi podmiotami, znalezieniu publicznego lub prywatnego finansowania na jego realizację, a następnie wdrożeniu oraz podsumowaniu jego efektu końcowego.

To dzięki bliskiej współpracy JCI z ONZ Joanna Mamczur rozpoczęła swoją drogę wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju i planuje cykl dyskusji na ten temat, aby przedstawić przykłady takich działań.

Planuje też cykl rozmów na ten temat, aby przybliżyć przykłady takich działań m.in. firmom członkowskim Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej w ramach Komitetu CSR, a także by umożliwić pokazanie dobrych praktyk firm stowarzyszonych – jako pracodawców, producentów, dystrybutorów etc. – międzynarodowej społeczności JCI.

Jeśli chcieliby Państwo podzielić się takimi dobrymi praktykami z zakresu zrównoważonego rozwoju (sustainability), zaangażować swoich pracowników lub zadać dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu office(at)mamczur.com.

Zachęcamy do współpracy w zakresie wspólnej organizacji spotkań edukacyjnych, w szczególności do skorzystania z ekspertyzy Joanny Mamczur w zakresie prawa gospodarczego oraz tworzenia projektów z zakresu CSR i sustainability: www.mamczur.com

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy w RFE Pologne.

https://rfepologne.com/rfe-member/cabinet-davocats-joanna-mamczur/

#CSR #business #sustainability #mastermind #biznes #developmentdurable #RFE #RFEPologne

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!