Aktualności firm stowarzyszonych

Crido Legal po raz kolejny doradza przy nabyciu turbin wiatrowych i finansowaniu inwestycji

<p style="text-align: justify;">Kancelaria prawna Crido Legal doradzała grupie Yard Energy przy nabyciu turbin wiatrowych dla projektu farmy wiatrowej Drawsko o mocy 10 MW oraz finansowaniu inwestycji. Jest to kolejny projekt, zrealizowany przez prawników Crido Legal w branży OZE. Ze strony Crido Legal transakcję prowadzili radca prawny Jakub Ziółek i Filip Grzesiak.<br /><br /></p>

>

Inwestycja obejmuje 4 turbiny o mocy 2,5 MW każda. Zakończenie projektu, ze względu na wprowadzenie od 1 stycznia 2016 roku nowego systemu wsparcia, planowane jest jeszcze w tym roku.

Obecna sytuacja na rynku, jak również banki finansuj?ce tego typu inwestycje, stawiaj? wysokie wymagania wobec deweloperów farm wiatrowych. Farma Wiatrowa Drawsko to pierwszy projekt grupy Yard Energy w Polsce. Tym bardziej się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym procesie i wesprzeć klienta w realizacji jego celów biznesowych   – komentuje Filip Grzesiak, Senior Associate w kancelarii Crido Legal. Realizacja projektu jest możliwa dzięki uzyskaniu finansowania dłużnego, przy którym również doradzali prawnicy Crido Legal.

***

O Crido Legal
Crido Legal świadczy kompleksow? obsługę prawn? dla polskich i zagranicznych firm, w szczególności w zakresie procesów restrukturyzacji spółek (fuzje, przejęcia, przekształcenia, podziały, likwidacje spółek), doradztwa dotycz?cego nieruchomości oraz inwestycji budowlanych, jak również reprezentacji w postępowaniach s?dowych oraz bież?cej obsługi korporacyjnej przedsiębiorstw.

Dzięki ścisłej współpracy doświadczonych prawników z Crido Legal z Zespołami Doradztwa Podatkowego i Europejskiego w Crido Taxand, kancelaria jest w stanie szybko i skutecznie wspierać firmy w ich decyzjach prawnych i biznesowych.

Więcej informacji na www.taxand.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!