Aktualności firm stowarzyszonych

CRIDO Legal doradzało Colas Polska przy przejęciu części aktywów Skanska

CRIDO Legal doradzało Colas Polska, będącemu członkiem grupy Bouygues, w przejęciu m.in. 11 wytwórni mas bitumicznych od Skanska. Transakcja umożliwi Colas prowadzenie działalności na terenie całej Polski. Wartość transakcji to ok. 120 mln PLN.

Jest to jedna z największych transakcji na rynku budowy dróg i autostrad ostatnich lat. Poza 11 wytwórniami mas bitumicznych Colas przejął również inne aktywa, w tym ponad 130 maszyn budowlanych oraz ok. 330 pracowników operacyjnych i 20 zespołów zajmujących się układaniem mas bitumicznych.

Kancelaria CRIDO Legal była zaangażowana w proces od samego początku, tj. od negocjacji wstępnych warunków, poprzez badanie due diligence, sporządzenie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zakończenia transakcji.

Przejęte składniki majątkowe Skanska o wartości ponad 120 mln PLN znajdują się w 11 największych miastach w Polsce. Transakcja umożliwi Colas, który od ponad 20 lat prowadzi działalność w zachodniej części kraju, na rozszerzenie działalności na całą Polskę.

Ze strony CRIDO Legal zespołem prawników doradzających przy transakcji kierował Mateusz Rogoziński (partner działu M&A), zaś w negocjacje dokumentacji zaangażowana była Magdalena Purol (associate) przy wsparciu Dominiki Mazur (prawnik) i Michała Furgalskiego (associate). Zespołem podatkowym CRIDO kierował Paweł Toński(partner zarządzający w dziale podatkowym).

Transakcje na rynku budowlanym stają się faktem. Konsolidacja jest nieunikniona, a wynika m.in. z coraz większych kosztów działalności i braku odpowiednich pracowników. Małe i średnie firmy jak również te większe, będą coraz części przedmiotem przejęć przez dużych graczy. Transakcja przeprowadzona dla Colas jest jedną z największych w ostatnim czasie na rynku budowy dróg i autostrad. Długofalowo pozwoli ona naszemu Klientowi na prowadzenie działalności na terenie całego kraju – komentuje Mateusz Rogoziński, partner w CRIDO Legal.

*** 

O CRIDO Legal

CRIDO Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, prawa własności intelektualnej i danych osobowych, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych reorganizacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, finansowaniem, bądź prowadzeniem procesów sądowych). Nasz zespół liczy ponad 40 osób posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów CRIDO pozwalają nam działać dynamicznie, tak, aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca w ramach CRIDO oraz sieci Taxand sprawia, że nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, zarówno w kraju, jak i za granicą, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej na temat...Więcej informacji na www.crido.pl/prawo

Kontakt dla mediów:

Agata Woźniak, Starszy specjalista ds. marketingu

agata.wozniak(@)crido.pl |+ 48 532 756 164

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!