Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Credit Agricole w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Bank Credit Agricole zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i branżowej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Tym samym znalazł się w czołówce firm, dla których czynniki środowiskowe, społeczne i związane z ładem organizacyjnym (ESG) są podstawą działalności.  

 

Wyniki XVII Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF) ogłoszone zostały wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie. Credit Agricole Bank Polska zajął w nim drugie miejsce zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i branżowej (finansowej). To kolejny wzrost pozycji w rankingu w 2021 r. bank zajmował 23 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w 2022 był szósty.  

 

ROF to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów, które oceniają spółki działające w Polsce pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania. Podstawą zestawienia jest ankieta, którą co roku opracowuje prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, niezależny redaktor i analityk.  

 

W tym roku organizatorzy zmienili metodologię rankingu. W ankiecie zawarto 60 pytań w jedenastu kategoriach. Podział ten wynika z przyjętych już Standardów Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), które za rok zaczną obowiązywać większe spółki w związku z nową regulacją Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) związaną z raportowaniem zrównoważonego rozwoju. 

 

- Tegoroczna pozycja Credit Agricole w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to potwierdzenie, że nasze wysiłki dotyczące zrównoważonego rozwoju i ESG zostały dostrzeżone i docenione przez jury. Warto zaznaczyć, że w tym roku metodologia ankiety uległa zmianie. Konieczność spełnienia kryteriów związanych z nowymi regulacjami i wytycznymi oznacza, że utrzymanie obecnego poziomu będzie wymagało ciągłego doskonalenia i adaptacji do zmieniających się oczekiwań i wymagań. To jednak motywuje nas do dalszej pracy i rozwijania naszej działalności w sposób zgodny z najwyższymi standardami. – tłumaczy Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole. 

 

Organizatorem Rankingu jest Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerami Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023 są zaś Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte. 

 

W XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięły udział 74 firmy, z czego do oceny zakwalifikowanych zostało 65. 

 

 

*********** 

Dodatkowych informacji udziela 

Przemysław Przybylski  

Rzecznik Prasowy Credit Agricole  

tel. 519 019 041  

e-mail: prprzybylski(@)credit-agricole.pl 

 

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!