Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Credit Agricole ponownie liderem w przenoszeniu kont

Credit Agricole jest wciąż niekwestionowanym liderem w przejmowaniu kont przenoszonych z innych banków. W 2023roku do Credit Agricole trafiło niemal 20 tys. rachunków.

 

- Pożegnanie się z dotychczasowym bankiem jest naprawdę bardzo proste. Bank w imieniu klienta zleci dotychczasowemu bankowi zamknięcie rachunku, przeniesie zlecenia stałe i polecenia zapłaty, poinformuje urząd skarbowy czy pracodawcę o zmianie numeru rachunku – informuje Marta Kleszczyńska, manager Zespołu Zarządzania Segmentami w Credit Agricole. – Po stronie klienta jest tylko otwarcie konta i przy tej okazji złożenie dyspozycji przeniesienia konta. Wtedy można już korzystać z benefitów, które oferuje nowy bank.

 

Klienci zazwyczaj mają już swoje konta, które mogą zatrzymać lub zamknąć. Migrują między bankami w poszukiwaniu większych korzyści czy lepszej jakości obsługi. Każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

 

- Pozostawienie konta wiąże się często z pilnowaniem, żeby nie naliczyły się na nim opłaty. Banki uzależniają je zwykle od tego, jak często korzysta się z produktów. A jeśli ma się dwa lub nawet więcej kont – co zresztą staje się coraz popularniejszym schematem, to z pewnością trzeba poświęcić więcej uwagi temu tematowi – zwraca uwagę Agnieszka Gorzkowicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

 

Klienci, którzy obecnie przeniosą konto do Credit Agricole, mogą skorzystać w marcu z powitalnej lokaty na 8 proc. Od pierwszego dnia mogą korzystać z jednej z najlepszych bankowych aplikacji mobilnych w Polsce i wszystkich rabatów w ramach Klubu Korzyści dostępnego właśnie w tej aplikacji.

 

- Jesteśmy bankiem pełnym korzyści i klienci to doceniają. Dlatego większość osób, które przenoszą do nas swoje konta, decyduje się zamknąć konto w poprzednim banku – dodaje Marta Kleszczyńska.

 

Credit Agricole jest od lat niekwestionowanym liderem w przenoszeniu kont. W 2023 roku trafiło do niego 19 144 wniosków. To ponad 75 proc. wszystkich rachunków bankowych przenoszonych między bankami za pośrednictwem systemu Ognivo obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

 

 

********

Dodatkowych informacji dla mediów udziela:

Przemysław Przybylski

Rzecznik Prasowy Credit Agricole

tel. +48 519 019 041

e-mail: prprzybylski@credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!