Aktualności firm stowarzyszonych

Comarch OSS wspiera wdrożenie i obsługę oferowanych przez Orange Polska usług dostępu do Internetu za pomocą światłowodu doprowadzonego do domu klienta (FTTH, Fiber to the Home)

21 lutego 2022 r. Orange Polska uruchomiła w całym kraju nowy system OSS, który w pełni obsługuje budowę i obsługę sieci światłowodowej dostawcy w oparciu o pakiet OSS z funkcjami kognitywnymi od Comarch.

Celem tej inwestycji była transformacja i automatyzacja procesów zarządzania siecią i świadczenia usług bazujących na światłowodach doprowadzonych do domów klientów, a także dostarczenie narzędzi do zarządzania zasobami sieciowymi i usługami. Dodatkowo firma Orange Polska chciała skrócić czas dostarczania usług klientom i uprościć zarządzanie zgłaszanymi błędami.

Rozwiązanie Orange Polska zostało zbudowane na bazie scentralizowanego systemu Comarch Inventory Management obejmującego wielu dostawców i wiele domen, który pozwala na zarządzanie ponad 200 milionami logicznych i fizycznych zasobów Orange Polska. Oprócz tego wykorzystywane są moduły Comarch Service & Resource Fulfillment oraz Comarch Service Assurance, których orkiestracja odbywa się z wykorzystaniem Comarch Service Order Management. Integracji z systemem zarządzania klientami dokonano w oparciu o standardową architekturę referencyjną Open API stowarzyszenia TM Forum.

System Comarch zapewnia firmie Orange Polska liczne korzyści, takie jak wdrożenie wbudowanych mechanizmów automatyzacji, umożliwiających dostarczanie odbiorcom końcowym innowacyjnych produktów, dostęp za pośrednictwem interfejsu API do zgłoszeń zapotrzebowania na zasoby generowanych przez systemy sprzedaży i obsługi klientów, a także automatyczne przygotowywanie zleceń w systemach zarządzania siłą roboczą. To wszechstronne rozwiązanie obecnie obsługuje ponad 300 użytkowników jednocześnie i wspomaga w pracy ponad 5000 techników w terenie.

- To wdrożenie stanowi ważny krok w procesie transformacji cyfrowej w Orange Polska. Dzięki stałemu wsparciu Comarch przez cały ubiegły rok udało nam się zbudować nowy fundament dla naszych systemów informacyjnych. Realizując ważny element naszej strategii rozwoju, będziemy teraz mogli skoncentrować się na jeszcze dalej idącej automatyzacji naszych procesów, niejednokrotnie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – mówi Bertrand Grèzes-Besset, Dyrektor ds. informatyki w Orange Polska.

- Cieszy nas, że firma Orange Polska zaufała nam i wybrała pakiet produktów OSS od Comarch z zakresu orkiestracji, zarządzania zasobami i zapewniania jakości usług. Nasze rozwiązania wspomagają transformację cyfrową w Orange Polska, prowadzącą do pogłębienia automatyzacji procesów biznesowych z wykorzystaniem sieci światłowodowej, a także umożliwiają znaczące zwiększenie wydajności i zredukowanie całkowitego kosztu obsługi sieci i usług. Comarch stale udowadnia, że dzięki naszym innowacyjnym, zestandaryzowanym rozwiązaniom przedsiębiorcy telekomunikacyjni mogą zbliżyć się do celu, jakim jest całkowita cyfryzacja świadczenia usług – mówi Paweł Workiewicz, Dyrektor Sektora Telco OSS w Comarch.

Więcej informacji na temat Orange Polska

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. gigabitowy Internet światłowodowy, 4G LTE oraz #hello5G. Dostarcza usługi telefonii komórkowej dla blisko 17 mln klientów oraz szerokopasmowy Internet do ponad 2,7 mln klientów. W zasięgu sieci światłowodowej firmy znajduje się blisko 6 mln domów i mieszkań. W 2021 roku Światłowód Orange był najszybszą tego typu usługą na rynku. Orange Polska prowadzi własną działalność B+R i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. Przychodów
w projekty innowacyjne. W 2021 roku nakłady na prace R&D wyniosły 317 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!