Aktualności firm stowarzyszonych

Comarch ERP Egeria w Narodowym Funduszu Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia wybrał ofertę przygotowaną przez Comarch na realizację projektu „System wspomagania zarządzania zasobami klasy ERP wraz z 4-letnim utrzymaniem”. Umowa została podpisana 11 marca 2022 roku i zakłada wdrożenie systemu w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia kontaktu. Wartość projektu to 18,45 mln zł brutto.

Celem projektu jest usprawnienie działania instytucji w obszarze zarządzania finansami, księgowością, kadrami, płacami oraz ewidencją majątku. To wszystko dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych. W ramach projektu zostanie dostarczony nowoczesny system Comarch ERP Egeria. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie siedziba Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Wdrożeniem objęte będą również Oddziały Wojewódzkie NFZ.

Optymalizacja procesów

NFZ posiada obecnie 17 systemów informatycznych, które są od siebie odseparowane. Dane muszą być wielokrotnie wprowadzane. Powoduje to duże problemy komunikacyjne i biznesowe. Dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP Egeria, Centrala NFZ będzie miała możliwość bezpośredniego pozyskiwania danych z Oddziałów Wojewódzkich i zapewnienia wyższej jakości danych. Możliwe będzie tworzenie rozbudowanych i elastycznych raportów oraz analiz ad hoc.

Dzięki centralizacji systemu, dane będą wprowadzane jednokrotnie, a to duża oszczędność czasu i szybszy dostęp do informacji. Modułowa budowa systemu umożliwi elastyczną konfigurację procesów i jego przystosowanie do zmian zachodzących w organizacji. Zwracał na to szczególną uwagę Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Egeria

System Comarch ERP Egeria czerpie pełnymi garścią z doświadczeń Comarch z innych branż jak telekomunikacja, bankowość, czy IoT. Dzięki temu zastosowana technologia jest nowoczesna, skalowalna i umożliwia migrację do nowszych wersji baz danych lub nowszej wersji systemu operacyjnego. W systemie Comarch ERP Egeria są zastosowane nowe wzorce projektowania aplikacji, takie jak Event-Driven Architecture czy Command Query Responsibility Segragation, a całość systemu oparta jest o domeny (Domain-Driven Design). Stworzony w ten sposób system z powodzeniem może być uruchamiany w oparciu o dowolną chmurę obliczeniową, jak i o infrastrukturę on-premise (Cloud Agnostic). Całość, jak przystało na architekturę rozproszoną, wykorzystuje microservice’y oraz technologię microfrontend’u. Interfejs użytkownika wykorzystuje  przeglądarkę  WWW  bez konieczności instalacji dodatkowych komponentów na komputerze użytkownika. Było to jednym z wielu wymagań zgłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. System spełnia standardy bezpieczeństwa i przechowywania danych i jest zgodny z przepisami polskiego prawa. Docelowo wdrażany system ERP   będzie zgodny z wewnętrznymi przepisami i uwarunkowaniami obowiązującymi w NFZ.  

Dla Comarch realizacja projektu to możliwość pozyskania cennej referencji oraz rozwój nowoczesnego systemu klasy ERP w chmurze dla sektora administracji publicznej.

O Comarch

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata
w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.

Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. Przychodów
w projekty innowacyjne. W 2021 roku nakłady na prace R&D wyniosły 317 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

www.comarch.pl

Marek Wiśniewski
+48 691 464 715
Marek.Wisniewski@comarch.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!