Aktualności firm stowarzyszonych

Centra Handlowe Auchan w Gdańsku i Gliwicach z certyfikatem SafeGuard

Dwa kolejne centra handlowe zarządzane przez Nhood Polska otrzymały międzynarodowe certyfikaty SafeGuard potwierdzające, że obiekty spełniają wymogi sanitarne związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii Covid-19. Oznaczenie, które 25 maja otrzymały Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Gliwice poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Bureau Veritas. Proces weryfikacji standardów bezpieczeństwa epidemicznego trwa w kolejnych czterech obiektach handlowych zarządzanych przez Nhood Polska.

Centra Handlowe Auchan w Gdańsku i Gliwicach są kolejnymi po krakowskiej Galerii Bronowice obiektami w portfolio Nhood Polska, które otrzymały międzynarodowy certyfikat SafeGuard. Wyróżnienia są wynikiem szczegółowego procesu weryfikacji przeprowadzonego przez niezależny podmiot certyfikujący Bureau Veritas.

– Oceną Bureau Veritas zostało objętych do tej pory tysiące hoteli, centrów handlowych i budynków biurowych w kilkudziesięciu krajach, w tym 87 obiektów w Polsce. Jest nam niezmiernie miło powitać w tym gronie dwa Centra Handlowe Auchan. W pełni transparentna certyfikacja, gdzie każdą placówkę można zweryfikować na cyfrowej platformie Restart Your Business with BV, potwierdza, że właściciel oraz zarządca obiektów traktują priorytetowo bezpieczeństwo swoich klientów oraz pracowników – mówi Witold Dżugan, dyrektor Certyfikacji Bureau Veritas Polska.

Audytor oceniał zgodność rozwiązań zastosowanych w obiektach z wymaganiami sanitarnymi i prawnymi, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Wnikliwa weryfikacja przeprowadzana przez Bureau Veritas obejmowała ocenę procedur postępowania, niezależny audyt w obiekcie w formie inspekcji.

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Centrum Handlowe Auchan Gliwice wyróżnione znakiem jakości Oshopping są miejscami zakupów chętnie odwiedzanymi przez mieszkańców okolic, którzy doceniają zróżnicowaną ofertę handlową obiektów. Prace remontowe przeprowadzone w centrach handlowych w ostatnich latach znacząco wpłynęły na komfort zakupów i korzystania z obiektu. Uzyskany certyfikat SafeGuard potwierdza skuteczność szeregu działań podejmowanych z myślą o bezpieczeństwie klientów i najemców centrum handlowego.

– Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Od momentu ogłoszenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w marcu 2020 roku realizujemy w naszych obiektach odpowiednie procedury w tym zakresie. Uważnie obserwujemy zmiany w obowiązujących przepisach i dostosowujemy do nich stosowane rozwiązania. Cieszę, że te działania zostały docenione przez niezależnych audytorów przyznających certyfikat SafeGuard – mówi Aleksandra Dubrawska, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w Nhood Polska.

Uzyskanie przez obiekt certyfikatu SafeGuard pozwala na umieszczenie na drzwiach wejściowych specjalnych oznaczeń, które potwierdzają, że obiekty spełniają najwyższe standardy higieniczne i przeszły badania laboratoryjne, potwierdzające brak śladów koronawirusa na wybranych powierzchniach. Dodatkowo każdy obiekt, który otrzymał certyfikat SafeGuard, został opisany na platformie internetowej RestartYourBusiness. Każdy może na niej sprawdzić, które obiekty zostały już zweryfikowane pod względem procedur sanitarnych i dysponują certyfikatem SafeGuard, a które są w trakcie weryfikacji.

Obecnie certyfikatem SafeGuard mogą pochwalić się trzy obiekty zarządzane przez Nhood Polska – Galeria Bronowice, Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Gliwice. W najbliższym czasie certyfikację SafeGuard przejdą kolejne cztery obiekty zarządzane przez Nhood w całej Polsce.

DODATKOWE INFORMACJE:

O Nhood Polska:

Nhood Polska sp. z o.o. zarządza 24 centrami i galeriami handlowymi oraz odpowiada za ich komercjalizację. Firma tworzy również projekty mixed-use wpisujące się w tkankę miejską i odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności. Obecnie zarządza powierzchnią handlową o wielkości blisko 700 tys. mkw. Ponadto spółka jest wyłącznym komercjalizatorem lokali o łącznej powierzchni handlowej ponad 40 tys. mkw. w 27 obiektach handlowych z hipermarketami i supermarketami Auchan. Nhood Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe czy biura. Więcej informacji na www.nhood.com oraz www.linkedin.com/company/nhoodpolska.

O Ceetrus Polska:

Ceetrus Polska sp. z o.o. jest właścicielem 22 Centrów Handlowych Auchan oraz Galerii Łomianki i Galerii Bronowice. Firma dysponuje również portfolio blisko 230 ha terenów inwestycyjnych. Firma powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie. W Polsce spółka prowadzi działalność od 1996 roku. Więcej informacji na www.ceetrus.pl, www.landbankceetrus.pl oraz w serwisie LinkedIn www.linkedin.com/company/ceetrus-polska.

O Bureau Veritas Polska:

Bureau Veritas Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Bureau Veritas, założonej w 1828 roku. W Polsce, istnieje od 1958 roku. Bureau Veritas jest światowym liderem branży TIC (Testing, Inspection and Certification), dostarczając wysokiej jakości usługi mające na celu pomoc klientom w spełnianiu stale rosnących wymagań związanych z jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną środowiska oraz odpowiedzialnością społeczną. Grupa zatrudnia ponad 75 000 pracowników w 140 krajach, na wszystkich kontynentach. W oparciu o doświadczenia w zakresie zarządzania ryzykiem, Bureau Veritas opracowało pakiet rozwiązań, który zapewnia wsparcie podczas wznawiania działalności w okresie wychodzenia z pandemii i powrotu do normalności. Rozwiązanie pod nazwą #RESTART YOUR BUSINESS WITH BV zostało opracowane we współpracy z ekspertami i interesariuszami różnych branż. Program wspiera platforma cyfrowa, umożliwiająca weryfikację obiektów: https://restartwith.bureauveritas.com.

Kontakt dla mediów:       

Agnieszka Kropiwiec

Public Relations Centrów Handlowych Auchan | agnieszka.kropiwiec(@)redcomm.pl |+48 22 633 06 78

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!